Poprostu NICE
Poprostu NICE
Poprostu NICE
Kontakt
Wybierz język
Szukaj
Poprostu NICE
    WYBIERZ MARKĘ
Poprostu NICE

Pierwszy trening Flat Track

08 lipca 2021
Pierwszy trening Flat Track

Firma Nice od wielu lat z chęcią angażuje się w sport i wspiera różne dyscypliny jak i samych sportowców. W niedzielę na torze Stadionu Miejskiego w Ostrowie ponad dwudziestu pasjonatów różnego typu motocykli trenowało flat-track. Pomysłodawcą treningu była firma Nice i jej przedstawiciel Wojciech Jankowski. Ciekawym wydarzeniem było przybycie Tomasza Kuchara, który na trening przyleciał helikopterem.Sama inicjatywa powstała, by pokazać obiekty żużlowe w Polsce innym środowiskom motocyklowym. – Żużel jest częścią motosportu, ale jest jakby na jego uboczu. Z kolei dla motocyklistów żużel jest czymś dziwnym. Mówi się, że świat żużlowy jest niszowy, a z drugiej strony na motocyklach jeździ bardzo dużo ludzi. Stało się to popularnym hobby nie tylko w Polsce, ale na całym świecie. Zawsze próbujemy szukać inicjatyw związanych z rozwojem żużla i sportu motorowego. Skoro mamy w Polsce najlepsze tory żużlowe na świecie i są one wykorzystywane kilkanaście razy w roku, to może warto zastanowić się, jak tą infrastrukturę wykorzystać optymalnie – dodaje Jankowski.

Flat Track to zupełnie inna dyscyplina sportu motocyklowego niż żużel. W założeniu bardzo podobna do niego, zawodnicy ściągają się po okrągłym bądź owalnym torze, zawsze skręcając w lewo. Zawodnicy zwykle dosiadają motocykli pozbawionych przednich hamulców, mających na kołach opony na szutry, zasady natomiast są bardzo proste: jazda w poślizgu i utrzymywanie, dzięki niej jak największej prędkości.

Firma Nice Polska razem z przedstawicielami magazynu „Świat motocykli”, czyli najsławniejszego magazynu w środowisku żużlowym postanowili zainicjować pierwszy oficjalny trening tej nowej w Polsce dyscypliny. –Rozmawialiśmy przez kilka miesięcy z przedstawicielami magazynu „Świat motocykli”, najpopularniejszego magazynu w  środowisku motocyklowym, żeby spróbować połączyć siły i zorganizować takie treningi Flat tracka. Pierwszy nieoficjalny trening zrobiliśmy w marcu w Toruniu. W niedzielę w Ostrowie jest pierwszy oficjalny trening, na który zapisywali się motocykliści ze świata motocrossu, enduro, supermotoro, superbike’ów. Gościem specjalnym jest Tomasz Kuchar – powiedział Wojciech Jankowski.

Zadziwiającym wydarzeniem treningu, było przybycie Tomasza Kuchara, czyli kierowcy rajdowego i rallycrossowego, wielokrotny mistrz Polski w klasie Supercars. Startował w mistrzostwach świata WRC, wygrywał wiele rajdów natomiast ten jeden z najbardziej utytułowanych kierowców rajdowych postanowił pojawić się na treningu w bardzo niecodzienny sposób. - Do Ostrowa przyleciał helikopterem. Z Wrocławia zajęło mu to 20 minut – mówi Wojciech Jankowski z firmy Nice.

Fot. Kurier Ostrowski.