Poprostu NICE

Facebook Nice Polska
Facebook - napędzamy polski żużel

Poprostu NICE

Nice Polska Liga Żużlowa

Nice Polska Liga Żużlowa

Na mocy porozumienia między Nice a PZM, firma Nice, już po raz kolejny została sponsorem tytularnym rozgrywek pierwszej ligi żużlowej. Dzięki nowemu kontraktowi,  do końca sezonu 2017 rozgrywki będą nosiły nazwę Nice 1 Ligi Żużlowej!

 

W dniu, 7 kwietnia 2017 r. Andrzej Witkowski, Prezes Polskiego Związku Motorowego oraz dyrektor zarządzający Nice Polska, Adam Krużyński, w obecności mediów, parafowali umowę na sponsoring tytularny rozgrywek żużlowej Nice 1 Ligi. Dwa mecze każdej z żużlowych kolejek będą transmitowane na żywo przez kanał Polsat Sport oraz TV Eleven.  Tegoroczne rozgrywki zyskały aż dwóch nadawców telewizyjnych, co z pewnością znacząco wpłynie na możliwość dotarcia z przekazem i informacjami o marce Nice jako sponsorze, do jeszcze większej liczby konsumentów i potencjalnych użytkowników produktów Nice.

"Współpraca miała wzloty i upadki" - przyznaje Adam Krużyński - "I liga przeszła jednak pozytywną metamorfozę. Wiele osób musieliśmy przekonać, że I liga może być dobrym produktem. To się udało. Teraz przed nami znakomity okres. Cieszę się z nowego partnera telewizyjnego."

Od blisko 15 lat Nice wspiera polski sport. Dzięki naszej strategii marketingowej, udaje nam się wspierać sportowców z pasją, jednocześnie z roku na rok zwiększać świadomość marki wśród obecnych i przyszłych Klientów.

Na przestrzeni ostatnich lat byliśmy m.in. sponsorem żużlowej reprezentacji Polski, oficjalnym partnerem rozgrywek piłkarskiej Ekstraklasy czy pierwszym w historii sponsorem sędziów PZPN, a od tego roku jesteśmy sponsorem tytularnym piłkarskiej „Nice 1 Ligi”.

Nice 1 Liga Żużlowa Nice 1 Liga Żużlowa

Na mocy trójstronnego porozumienia pomiędzy Polskim Związkiem Motorowym, Telewizją Polską oraz firmą Nice rozgrywki dawnej Polskiej Ligi Żużlowej zmieniły nazwę na Nice Polska Liga Żużlowa. To niezwykle ważne wydarzenie w historii polskiego speedwaya – nigdy wcześniej rozgrywki niższej ligi nie posiadały sponsora tytularnego! Co więcej, dzięki centralizacji praw telewizyjnych rozgrywki są obecne na antenach TVP.

Nice Polska sponsorem rozgrywek - Nice PLŻ na antenie TVP Regionalna/TVP3!

Dzięki podpisanej umowie przynajmniej jeden mecz z każdej kolejki Nice Polskiej Ligi Żużlowej będzie transmitowany na żywo w paśmie wspólnym na antenie TVP3 (dawniej TVP Regionalna) dostępnym za pośrednictwem multipleksu cyfrowego oraz dodatkowo wybrane mecze będą transmitowane na antenie TVP Sport. Ze względu na zasięg TVP Regionalna dostęp do transmisji telewizyjnych będzie ma praktycznie każde gospodarstwo domowe w Polsce posiadające odbiornik telewizyjny!

Obecność rozgrywek na antenie ogólnodostępnej telewizji było kluczowym argumentem dla firmy Nice, która została sponsorem tytularnym ligi. – Od lat promujemy naszą markę przy pomocy różnych narzędzi związanych z marketingiem sportu. Nice Polska Liga Żużlowa to projekt, który zagwarantuje nam niespotykaną jak do tej pory widoczność naszego brandu na antenie TVP. Ze względu na nasze tegoroczne zaangażowanie w imprezy żużlowe mogę z pełną odpowiedzialnością stwierdzić, że tak jak nasze siłowniki napędzają tysiące bram wjazdowych w kraju, tak samo skutecznie Nice napędza polski żużel – mówi Adam Krużyński, dyrektor zarządzający Nice Polska.

Rozgrywki drugiej żużlowej klasy rozgrywkowej nigdy w historii nie posiadały scentralizowanych praw telewizyjnych. - Ze względu na obecność rozgrywek Nice Polskiej Ligi Żużlowej w paśmie wspólnym na antenie TVP Regionalna/TVP3 można oczekiwać bardzo wysokich wyników oglądalności. Niezwykle istotny jest również fakt wsparcia rozgrywek materiałami w popularnych sportowych programach informacyjnych. Co tydzień 90-sekundowy blok podsumowujący daną kolejkę będzie emitowany w Sportowej Niedzieli na kilku antenach – zauważa Rafał Darżynkiewicz, kierownik redakcji informacji TVP Sport.

Nowa nazwa – nowe logo

- To bardzo ważny moment dla Polskiego Związku Motorowego oraz Głównej Komisji Sportu Żużlowego. Po raz pierwszy w historii udało nam się pozyskać sponsora tytularnego dla rozgrywek dawnej PLŻ. Nice Polska Liga Żużlowa to jedyna oficjalna nazwa rozgrywek. Ze względu na formę przekazu dopuszczalna jest ewentualnie skrócona nazwa - Nice PLŻ. Stosowanie jednej nazwy ma kluczowe znaczenie dla wizerunku oraz spójności rozgrywek. Wspólne działania PZM, klubów oraz mediów mogą doprowadzić do pełnej profesjonalizacji rozgrywek, która zaowocuje zwiększeniem wartości produktu, a w konsekwencji większymi wpływami sponsorskimi dla klubów – twierdzi Piotr Szymański, przewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużlowego. Specjalnie na potrzeby rozgrywek opracowane zostało nowe logo. Jest ono jednym z elementów identyfikujących rozgrywki oraz kluby biorące w nich udział. Logo można eksponować na kolorach tła białym i niebieskim.

 

Średnia oglądalność rozgrywek w sezonie 2016 przekroczyła 250 tys. widzów.

Zachęcamy również do zapoznania się z informacjami o Nice Polskiej Lidze Żużlowej, w  której będziemy na bieżąco relacjonować nasze sukcesy w speedwayu.