Poprostu NICE
Facebook Nice Polska
Facebook - napędzamy polski żużel
Poprostu NICE

Speedway Best Pairs

Speedway Best Pairs

W 2017 roku Nice Racing Team ponownie wziął udział w Speedway Best Pairs.  Występując w składzie: Krzysztof Kasprzak, Antonio Lindbaeck oraz Adrian Miedziński. Ekipa Nice Racing znajduje się obecnie na czwartej pozycji w klasyfikacji generalnej Speedway Best Pairs 2017, a od podium, dzieli ją jedno „oczko”. Finałowa runda Speedway Best Pairs odbędzie się w Gnieźnie.

 

 

W ubiegłym roku drużyna Nice Racing zajęła trzecią pozycję w końcowej klasyfikacji cyklu Speedway Best Pairs. Dzisiaj zespół oficjalnie ogłosił swój skład na tegoroczny cykl. Szeregi drużyny prowadzonej przez Adama Krużyńskiego zasilą reprezentanci Polski.

Trzon drużyny, podobnie jak w minionej edycji, stanowić będą Artem Łaguta (Rosja) oraz Antonio Lindbaeck (Szwecja). Opiekunowie drużyny, Adam Krużyński oraz Wojciech Jankowski postanowili, że w tegorocznym cyklu posiadać będą większe pole manewru, stąd barwy Nice Racing zasili Adrian Miedziński oraz brązowy medalista cyklu Speedway Euro Championship - Krzysztof Kasprzak.

- Zbudowaliśmy bardzo ciekawy skład, a przede wszystkim bardziej polski, gdyż w minionym sezonie nasze barwy reprezentowali sami obcokrajowcy. W tym sezonie wzmacniamy się Adrianem Miedzińskim oraz Krzysztofem Kasprzakiem - powiedział Wojciech Jankowski, opiekun Nice Racing.

Dużym atutem teamu będzie niewątpliwie fakt, że zawodnicy Nice Racing doskonale znają tory, na których rozgrywana będzie tegoroczna edycja Speedway Best Pairs. - Początek sezonu będzie bardzo istotny, dlatego Adrian Miedziński, który zna Motoarenę, jak własną kieszeń, będzie niewątpliwie naszym atutem. Z kolei Antonio Lindbaeck to rekordzista toru w Gnieźnie, a wiadomo, że znajomość danego owalu zawsze się przydaje - mówią przedstawiciele Nice Racing.

Zdaniem Wojciecha Jankowskiego, na lidera teamu wyrosnąć może Krzysztof Kasprzak, który w minionym sezonie wywalczył brązowy medal Indywidualnych Mistrzostw Europy. - Mimo, że Krzysztof będzie debiutantem w cyklu Speedway Best Pairs, to traktujemy jego obecność jako duże wzmocnienie teamu, gdyż w zeszłym sezonie został pierwszym polskim medalistą cyklu Speedway Euro Championship. Ponadto z Krzysztofem współpracujemy już od dłuższego czasu, więc jego starty w barwach Nice Racing będą również ukoronowaniem naszej współpracy - powiedział Wojciech Jankowski.

Pomimo nienajlepszej inauguracji zeszłorocznego cyklu, drużyna Adama Krużyńskiego, po udanej pogoni za rywalami zakończyła ubiegłoroczną edycję Speedway Best Pairs na trzeciej pozycji. - Początek w naszym wykonaniu był słaby, ponieważ zawodnicy dopiero wchodzili w sezon. W tym roku jedziemy o zwycięstwo, mamy czterech zawodników, co pozwoli nam na rotacje w składzie - mówi Wojciech Jankowski.

Co warte podkreślenia, firma Nice startuje w cyklu drugi rok z rzędu. Przedstawiciele firmy nie kryją zadowolenia ze współpracy z organizatorami cyklu Speedway Best Pairs. W sezonie 2016 Nice Racing Team zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu.

 

Nice Racing Team 2017:

Artem Łaguta

Antonio Lindbaeck

Adrian Miedziński

Krzysztof Kasprzak

Menadżer: Adam Krużyński

 

Kalendarz rozgrywek:

25.03.2017 Toruń

2.05.2017 Gniezno

25.05.2017 Landshut (Niemcy)

Źródło: materiały prasowe One Sport


W sezonie 2016 zmieniono formułę rozgrywania cyklu Speedway Best Pairs Cup. Rywalizacja par narodowych została zastąpiona zmaganiami teamów fabrycznych. Wśród 7 startującyh drużyn nie mogło zabraknąć Nice Racing Team. W sezonie 2016 drużyna zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji końcowej cyklu transmitowanego na żywo na antenach telewizji Eurosport.

Wzorem Formuły 1 na starcie stanęło 7 drużyn reprezentujących poszczególnych sponsorów. W sezonie 2016 cykl składał się z trzech rund. Inauguracja odbyła się na najpiękniejszym stadionie żużlowym na świecie – toruńskiej MotoArenie. Następnie rywalizacja w maju przeniosła się do niemieckiego Landshut. Wielki finał cyklu został rozegrany na początku czerwca w Ostrowie Wielkopolskim.

Przed ostatnimi zawodami w klasyfikacji generalnej panował bardzo duży ścisk. Aż 5 drużyn miało jeszcze szansę na zwycięstwo w klasyfikacji końcowej. Wśród nich Nice Racing Team w składzie: Artem Łaguta, Grigory Łaguta i Antonio Lindbaeck. Zawody na ostrowskim stadionie musiały podobać się licznie zgromadzonej publiczności. W Nice Racing Team szczególnie imponował Antonio Lindbaeck, dla którego nie było straconych pozycji na torze. O tym jak wyrównana była rywalizacja, niech świadczy fakt, że po rozegraniu wszystkich biegów fazy zasadniczej aż 3 drużyny miał na swoim koncie po 19 punktów. Ostatecznej kolejności nie można było również rozstrzygnąć przy pomocy małej tabeli uwzględniającej bonusy. W związku z tym niezbędne okazało się losowanie… w postaci rzutu monetą. Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Nice Racing, dzięki czemu nasza drużyna pozostała w grze. Przegrywając jednak w biegu barażowym, było jasne, że będziemy świadkami wyścigu dodatkowego o trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. W rywalizacji z Monster Energy para Nice Racing wygrała 4:2, tym samym zapewniając sobie miejsce na podium w klasyfikacji końcowej cyklu!

Zawody na żywo oglądała 50-osobowa grupa Partnerów Handlowych oraz pracowników Nice. Przed zawodami wszyscy mieli okazję zjeść wspólny obiad z zawodnikami w gościnnych progach Hotelu Lazur w Nowych Skalmierzycach. Na spotkaniu obecni byli także mechanicy żużlowców, opiekun drużyny Piotr Olkowicz oraz piękne Nice Girls – Ola i Walerija. Po oficjalnej prezentacji teamu przed Partnerami Handlowymi Nice nie zabrakło okazji do wspólnych zdjęć oraz sesji autografowej. Po zakończeniu emocji na stadionie w Ostrowie Wielkopolskim wszyscy Partnerzy Handlowi Nice wrócili do Nowych Skalmierzyc, gdzie czekała na nich pyszna kolacja grillowa. Co ciekawe, gości Nice ponownie odwiedził Grigory Łaguta, który do późnowieczornych godzin analizował swój występ.

 

Tegoroczny cykl Speedway Best Pairs transmitowany był na żywo na antenie Eurosportu. W ten sposób marka Nice była promowana w ponad 70 krajach na terenie całego świata. W klasyfikacji generalnej SBP zwyciężyła drużyna Fogo Power, która wyprzedziła eport2000.pl.