Poprostu NICE
Facebook Nice Polska
Facebook - napędzamy polski żużel
Poprostu NICE

NIGHT of the JUMPs

NIGHT of the JUMPs

Nice Polska została partnerem akcji charytatywnej "Wyrównaj szanse", której finał odbył się w sobotę, 23.03.2013 r. w gdańskiej ERGO Arenie w trakcie wspaniałego widowiska motocyklowego, NIGHT of the JUMPs. Iwona Guzowska – była mistrzyni świata w boksie zawodowym oraz posłanka na Sejm RP jako pierwsza kobieta w Europie wykonała salto na motocyklu crossowym razem z zawodnikiem freestyle motocross. Cały dochód z akcji zostanie przeznaczony na wyrównanie szans dzieci z biedniejszych rodzin.

NIGHT of the JUMPs, czyli Mistrzostwa Świata we Freestyle Motocrossie, po raz drugi zawitały do ERGO ARENY. Poprzednia polska edycja, która odbyła się w tym samym miejscu w listopadzie 2011 roku, zebrała około 10 tys. kibiców zyskując wiele entuzjastycznych opinii. I to nie tylko wśród osób, które w tym czasie odwiedziły ERGO ARENĘ by być świadkami najbardziej ekstremalnych ewolucji wykonywanych w powietrzu przez najlepszych zawodników FMX na świecie, ale również wśród milionów telewidzów (transmisja live w Eurosport2 oraz retransmisja w TVN Turbo).

Finałowym elementem tegorocznych zawodów był skok Iwony Guzowskiej – Tandem Backflip. Polka została pierwszą kobietą w Europie, która wykonała taką ewolucję. Iwona Guzowska jest wielokrotną mistrzynią świata i Europy w kick-boxingu i boksie. Czterokrotnie zdobyła Puchar Świata w kick-boxingu, a także tytuł mistrzyni Holandii i Finlandii w kick-boxingu oraz siedmiokrotnie mistrzostwo Polski. W latach 90-tych trenowała w klubie bokserskim „Stoczniowiec Gdańsk” oraz kick-boxing w „Fighter Gdańsk”. Obecnie jest drugą kadencję z rzędu posłanką na Sejm RP.

Środki pozyskane przy okazji akcji specjalnej zostaną przekazane na pomoc młodym ludziom w celu umożliwienia im realizacji ich pasji, rozwoju oraz edukacji.