Poprostu NICE
Facebook Nice Polska
Facebook - napędzamy polski żużel
Poprostu NICE

Nice jednym ze sponsorów Klubowych Mistrzostw Polski 2020

17 września 2020
Nice jednym ze sponsorów Klubowych Mistrzostw Polski 2020

W trakcie dwóch ostatnich weekendów sierpnia odbyły się Klubowe Mistrzostwa Polski - sponsor tytularny Zina. Szósta edycja rozgrywana była na Stadionie Miejskim Widzewa Łódź, który mieści się al. marsz. Józefa Piłsudskiego 138 w Łodzi. Firma Nice miała zaszczyt być jednym z głównych sponsorów Mistrzostw.

 

 

Pierwsza edycja Klubowych Mistrzostw Polski odbyła się w 2016 roku w Białobrzegach, kolejne w Warce, na stadionie Legii Warszawa oraz V edycja na stadionie Śląskim w Chorzowie. Obecna edycja w trudnym „koronawirusowym” czasie przyciągnęła, aż 56 drużyn z całej Polski. Od przedstawicieli największych akademii piłkarskich w kraju (Zagłębie Lubin), ale udział wzięły także niewielkie kluby z małych miejscowości (Baszta Rytwiany). Klubowe Mistrzostwa Polski odbyły się dla roczników 2009/2010/2011/2012/2013. Dzięki udziałowi w KMP młodzi zawodnicy mogli doświadczać emocji, jakie towarzyszą rozgrywkom piłkarskim na najwyższym poziomie.

Rywalizacja była bardzo zacięta i stała na wysokim poziomie. - Poziom naszego turnieju rośnie z roku na roku – powiedział Damian Aderek, główny organizator KMP. – Cieszę się, że mimo trudnego czasu imprezę znowu udało się zorganizować - dodał pan Damian.

Wśród najstarszych adeptów piłki nożnej zwyciężyła Akademia Piłkarska Reissa Kalisz, która w finale pokonała 1:0 Akademię Piłkarską Namysłów. Natomiast wśród najmłodszych triumfowali zawodnicy gospodarza, czyli Widzewa Łódź, którzy w swojej grupie zdobyli 11 punktów, tuż za nimi uplasowali się piłkarze AP Namysłów.  W poszczególnych rocznikach triumfowały następujące drużyny:

1. 2009 – AP Reissa Kalisz

2. 2010 – WNS Łódź

3. 2011 – Zagłębie Lubin

4. 2012 – Barca Academy Warszawa

5. 2013 – Widzew Łódź

Od blisko 15 lat Nice wspiera polski sport. Oprócz budowania wizerunku sponsora sportu chcemy również zaakcentować swoją obecność w zdecydowanie bardziej społecznych działaniach, ważnych dla młodych ludzi dopiero wchodzących w świat sportu. Dlatego podejmujemy działania, dzięki którym dajemy szansę młodym, zaangażowanym i utalentowanym dzieciakom, które w sporcie odnalazły swoją pasję. Mamy również nadzieję, że wspierając przedsięwzięcia takie jak KMP, przyczynimy się nie tylko do przygotowania tych młodych ludzi do piłkarskiej kariery, ale i do dorosłego życia.

Cieszymy się i jesteśmy zaszczyceni, że mogliśmy być jednym z głównych sponsorów tak wspaniałych zawodów, jakimi są Klubowe Mistrzostwa Polski. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów każdej z drużyn!