Poprostu NICE
Facebook Nice Polska
Facebook - napędzamy polski żużel
Poprostu NICE

Hans Andersen autorem Najlepszego Biegu w historii Nice 1 Ligi Żużlowej

Hans Andersen autorem Najlepszego Biegu w historii Nice 1 Ligi Żużlowej

Wyścig Hansa Andersena z 2017 roku otrzymał najwięcej głosów kibiców w plebiscycie na Najlepszy Bieg w historii Nice 1 Ligi Żużlowej. W klasyfikacji końcowej Duńczyk zebrał aż 63% głosów!

Firma Nice w latach 2014-2019 była sponsorem tytularnym pierwszej ligi żużlowej. Po 6-ciu latach niezwykle udanej współpracy, w trakcie których rozgrywki żużlowe pojawiły się na szklanych ekranach, a poziom organizacyjny ligi wydatnie wzrósł, współpraca z Polskim Związkiem Motorowym została zakończona.

Od sezonu 2020 nowym sponsorem tytularnym ligi został eWinner! Na zakończenie tej wspaniałej współpracy Nice, wraz z Polskim Związkiem Motorowym oraz Główną Komisją Sportu Żużlowego zorganizowali plebiscyt na najlepszy bieg ostatnich 6-ciu lat. Po konsultacji z dziennikarzami obsługującymi na przestrzeni lat rozgrywki Nice 1 Ligi Żużlowej, do udziału w konkursie nominowano ostatecznie trzy wyścigi.

Po zliczeniu wszystkich głosów okazało się, że autorem najlepszego biegu w historii Nice 1 Ligi Żużlowej został Hans Andersen! Ostatni bieg meczu Zdunek Wybrzeże Gdańsk – Orzeł Łódź decydował o ostatecznym wyniku spotkania, wyścig ten zgarnął aż 64% głosów. Drugie miejsce w głosowaniu kibiców zdobył Mikkel Michelsen (30% głosów). Na trzecim miejscu sklasyfikowany został Daniel Bewley (7%). – Cieszymy się, że w Nice 1 Lidze Żużlowej można było oglądać wiele tak interesujących wyścigów. Konkurs stanowił podsumowanie naszego sponsoringu tytularnego rozgrywek pierwszej ligi żużlowej. Dla firmy Nice było to niezwykle interesujące 6 lat i myślę, że mamy spory wkład w rozwój tej klasy rozgrywkowej, a także wzrost wartości praw telewizyjnych – mówi Wojciech Jankowski z firmy Nice.

Hans Andersen otrzymał prestiżowe wyróżnienie w trakcie piątkowej konferencji na stadionie Orła w Łodzi. – Pamiętam doskonale ten bieg. Bardzo lubię adrenalinę, która towarzyszy ostatnim wyścigom. Źle wystartowałem, ale ostatecznie udało się wyprzedzić na dystansie Troya Batchelora i zremisować cały mecz. A było blisko, żeby Rohan Tungate także wyprzedził Troya, a wtedy odnieślibyśmy nawet wyjazdowe zwycięstwo – powiedział Hans. W nagrodę Hans Andersen otrzymał napęd do bramy garażowej NiceHome Avio.

W konkursie udział wzięło kilka tysięcy kibiców. Każdy mógł dodatkowo napisać uzasadnienie. Laureatka konkursu wybrała Hansa Andersena, ponieważ… - Wyścig trzymał w napięciu do ostatniej sekundy. O to przecież w żużlu chodzi. Przez cały wyścig nie było wiadomo, kto wygra bieg i kto wygra mecz. A na końcu wygrywa najlepszy – napisała Pani Karolina, która w nagrodę otrzyma napęd do bramy garażowej NiceHome Avio.

Firma Nice była sponsorem tytularnym rozgrywek pierwszej ligi żużlowej od 2014 roku. Obecnie Nice wspiera kilka projektów żużlowych, a także we własnym zakresie organizuje rozgrywki z serii Nice Cup i Nice Challenge oraz jest sponsorem kilku klubów żużlowych i zawodników.