Szukaj
    WYBIERZ MARKĘ

III runda KIA PLATINUM CUP

02 lipca 2019

Na początku czerwca zawodnik wspierany przez Nice Polska – Filip Zagórski wziął udział w III rundzie KIA PLATINUM CUP, która odbyła się na torze w Poznaniu. Po sobotnim (8 czerwca) wyścigu Filip uplasował się na 5-tej pozycji, natomiast w niedzielę przydarzyło się niespodziewane zderzenie, które uniemożliwiło dalszy start w zawodach.

Filip z dużymi nadziejami przystępował do III rundy KIA PLATINUM CUP, gdyż już w kwalifikacjach podczas Q1 zajął 4. pozycję, natomiast w drugiej sesji kwalifikacyjnej Q2 uplasował się na 3. miejscu.  W Q3 startuje już tylko najlepsza dziesiątka zawodników i kwalifikacje trwają 10 minut. Niestety przez przebitą oponę już na pierwszym okrążeniu Filip został zmuszony do zjazdu do alei serwisowej i po naprawie koła ruszył dalej i ostatecznie w kwalifikacjach uplasował się na 6. pozycji.

W sobotnim pierwszym wyścigu wiele emocji towarzyszyło naszemu zawodnikowi, który po bardzo dobrej i równej jeździe zajął 5 miejsce z drugim czasem wyścigu. Od samego początku niedzielnego startu Filip wyruszył z wysokiego „C” i już po pierwszym okrążeniu objął prowadzenie. Co chwila zawodnik czuł na plecach oddech rywali i niestety na piątym okrążeniu doszło do zderzenia aut i samochodów Filipa znalazł się poza torem. Niestety pęknięta felga i przebita opona oraz jak się później okazało także i uszkodzone zawieszenie pozwoliło Filipowi jedynie dojechać do mety.