Poprostu NICE

Facebook Nice Polska
Facebook - napędzamy polski żużel

Poprostu NICE

Kolejne przejęcie Grupy Nice – kanadyjski Micanan

22 stycznia 2019
Kolejne przejęcie Grupy Nice – kanadyjski Micanan

Miło nam poinformować, że zgodnie z przyjętą przez grupę Nice strategią rozwoju i światowej ekspansji na nowe rynki i obszary działalności, Nice wzmocnił swoją pozycję w Ameryce Północnej poprzez przejęcie wiodącej kanadyjskiej firmy Micanan, oferującej automatykę do bram garażowych dla domu i przemysłu. Dzięki tej transakcji, po raz kolejny, pozycja Grupy Nice – lidera rynku z sektora automatyki dla domu, oferującego także rozwiązania z zakresu smart home oraz kontroli dostępu, została wzmocniona.

Firma Micanan, której siedziba znajduje się w Montrealu jest obecna na kanadyjskim rynku od 1999 roku. Poprzez swoje oddziały zlokalizowane w Chicago, Atlancie oraz Phoenix obsługuje aktywnie rynek amerykański. Systemy znajdujące się w ofercie firmy charakteryzuje niemal dwukrotnie krótszy czas otwarcia czy zamknięcia bramy od rynkowych standardów.

Micanan w swoim portfolio posiada instalacje wykonane dla takich firm jak Apple, Tesla, SpaceX czy Amerykańska Marynarka Wojenna.

Na mocy umowy podpisanej w styczniu 2019 roku, Nice SpA stała się właścicielem 100% udziałów spółki Micanan. Transakcja opiewająca na niemal 8 milionów dolarów kanadyjskich, została  sfinansowana ze środków własnych oraz uruchomionej dla Grupy linii kredytowej. Skonsolidowane przychody firmy Micanan wygenerowane w roku 2017 wyniosły ponad 16 milionów dolarów kanadyjskich.

To prawdziwa przyjemność rozpocząć nowy 2019 rok od ogłoszenia tak dobrej wiadomości, jaką jest przejęcie firmy Micanan. Dzięki współpracy będziemy mogli dalej się rozwijać, oferując bardzo szeroki wachlarz produktów z zakresu automatyki domowej na strategicznym dla Grupy rynku Ameryki Północnej, gdzie od 2019 roku działamy w aż 6 lokalizacjach.  Jest to możliwe w związku z przejęciem Abode w ubiegłym roku oraz teraz Micanana  powiedział Lauro Buoro – uważam, że te transakcje to bardzo dobry ruch w kierunku podniesienia rozpoznawalności naszej marki na kontynencie północnoamerykańskim.

Na dzień dzisiejszy grupa Nice posiada zakłady produkcyjne i dystrybucyjne oraz centra badawczo-rozwojowe w ponad 20 różnych krajach. Liczba zatrudnionych w 2018 roku przekroczyła 2200 osób, a skonsolidowany obrót ponad 355 milionów Euro.  Produkty Nice są sprzedawana w 100 krajach na całym świecie, wśród użytkowników, którzy wybrali wysokiej jakości rozwiązania do automatyzacji domów i budynków, łączące niezawodną technologię, design, innowacje i łatwość użytkowania.

Swoją strategię opartą na rozwoju poprzez  strategiczne przejęcia spółek Nice sukcesywnie realizuje od 2010 roku.  Dzięki niej grupa umacnia swoją pozycje na nowych obszarach geograficznych, ale też wzbogaca ofertę produktową oferując klientom coraz bardziej kompleksowe rozwiązania z zakresu automatyki domowej. Poszerzając portfolio produktów Nice realizuje wyraźnie określoną misję i zaspokaja coraz większe potrzeby rynku w zakresie dostarczania innowacyjnych rozwiązań, czyniących życie łatwiejszym i wygodniejszym.

Tylko w ubiegłym roku, Nice przejęła 5 spółek – polskie Fibaro, amerykańskie Abode, brazylijskie Linear–HSC, włoskie V2 i ACM. Wcześniej w portfolio firmy znalazły się firmy takie jak: FontanaArte, Peccinin, elero, King Gates, Silentron, HySecurity Gate i E.T. Systems.