Poprostu NICE

Facebook Nice Polska
Facebook - napędzamy polski żużel

Poprostu NICE

11. miejsce Filipa Zagórskiego w KIA Platinum Cup

19 lipca 2018
11. miejsce Filipa Zagórskiego w KIA Platinum Cup

Na początku lipca zawodnik wspierany przez Nice Polska – Filip Zagórski wyruszył na europejską rundę KIA Platinum Cup, która odbywała się na Słowacji. Debiut tego młodego zawodnika w tej imprezie zakończył się wywalczeniem 11. pozycji w wyścigu finałowym.

Przygotowania – treningi - do zawodów zespół Filipa rozpoczął na torze SLOVAKIARING, nowym samochodem KIA Picanto. Puchar KIA Platinum Cup był tylko częścią wielkiej imprezy kilku serii wyścigowych rangi Mistrzostw Europy. Wiele fabrycznych teamów, znanych zawodników i tysiące kibiców podkreślały rangę tej imprezy.

Pierwsze treningi Filipa to nauka nowego toru jak i samochodu. Naukę samochodu niewątpliwie ułatwiała łączność radiowa, która stosowana jest w F1 oraz w wielu innych seriach wyścigowych. Dzięki łączności na bieżąco zespół Filipa otrzymywał od niego informacje o zachowywaniu się samochodu.

Treningi oraz systematyczna praca przyniosła efekt w postaci 14 miejsca, podczas sobotnich kwalifikacji do niedzielnego wyścigu. Pierwszy wyścig po licznych przetasowaniach Filip ukończył na 18 miejscu, z którego to miał startować do wyścigu finałowego. Wyścig pokazał, że szybka jazda podczas kwalifikacji to jedno, a wyścig z tak wymagającymi rywalami to zupełnie co innego.

Wyścig finałowy na Slovakiaring to bardzo dobra jazda Filipa, pewne manewry wyprzedzania oraz równa jazda przyniosły efekt w postaci 11 miejsca.

Wynik – marzenie jak na debiut w imprezie tej rangi, z zawodnikami dużo bardziej doświadczonymi. Kolejna runda europejska KIA Platinum Cup rozegrana zostanie pod koniec sierpnia na Autodromie Most.

Jesteśmy dumni ze świetnej postawy Filipa i wierzymy, że jeszcze nie raz będziemy mogli z dumą wypowiadać się o tym młodym zawodniku! Mocno trzymamy kciuki za naszych młodych zawodników, a Filipowi życzymy dalszych sukcesów!