Poprostu NICE

Facebook Nice Polska
Facebook - napędzamy polski żużel

Poprostu NICE

4 dni z GANT-UA w Polsce

31 października 2017
4 dni z GANT-UA w Polsce

W październiku firma Nice Polska miała przyjemność gościć w Polsce 50-osobową grupę klientów największego dystrybutora z Ukrainy, firmy Gant UA. Dla zaproszonych gości przygotowano bogaty program, dzięki czemu nikt nie miała prawa narzekać na nudę. Na uczestników wyjazdu czekały atrakcje w 4 polskich miastach.

Wszyscy uczestnicy spotkali się w nocy z czwartku na piątek w Lwowie w celu wspólnej podróży autokarowej do Polski. W godzinach popołudniowych grupa dojechała do Ożarowa Mazowieckiego, gdzie odbyło się oficjalne powitanie oraz wspólny obiad w gościnnych progach Hotelu Mazurkas****. W tym prestiżowym obiekcie hotelowym, zaraz po zakwaterowaniu, uczestnicy ukraińskiego wyjazdu mieli okazję skosztować na początek specjałów kuchni polskiej. Po wspólnym posiłku grupa przejechała następnie do centrum Warszawy, gdzie czekała już na nią rosyjskojęzyczna przewodniczka, która zaprezentowała najciekawsze zakamarki warszawskiego Starego Miasta.

Pierwszy dzień wizyty został zwieńczony uroczystą kolacją, która odbyła się w samym sercu starego miasta, w restauracji Podwale. Miejsce to usytuowane w starej kamienicy z zabytkowym wnętrzem posiada niezwykły klimat, który przeniósł gości do początków ubiegłego stulecia. Biesiadną atmosferę stworzyli również folkowi muzycy, w repertuarze których nie zabrakło popularnych ludowych pieśni w języku ukraińskim.

Kolejnym punktem na trasie ukraińskiej grupy był Ciechocinek. Główną atrakcją turystyczną były tężnie solankowe, które zostały wzniesione w XIX wieku. Ciechocińskie tężnie zostały zaprojektowane przez wybitnego profesora Akademii Górniczej w Kielcach Jakuba Graffa, w oparciu o źródła solanki odkryte tu w drugiej połowie XVIII wieku. Na mocy dekretu Konrada I Mazowieckiego, miejscowa ludność, zajmowała się wydobyciem i warzeniem soli już od XIII wieku. W trakcie wyjazdu nie mogło zabraknąć emocji sportowych w pobliskim Toruniu. Punktem kulminacyjnym wyjazdu było oglądanie zmagań najlepszych żużlowców na świecie w trakcie Nice Speedway Grad Prix of Poland. Wszyscy goście byli pod wrażeniem najpiękniejszego stadionu żużlowego na świecie – toruńskiej MotoAreny, która tego dnia zapełniła się do ostatniego miejsca. Wielu z gości podkreślało, że nie spodziewało się, jak bardzo widowiskowe mogą być zawody żużlowe. Po pokazie sztucznych ogni, który zakończył zawody, grupa wspólnie autokarem powróciła do hotelu Austeria*** w Ciechocinku, gdzie na gości czekała ciepła kolacja.

Ostatniego dnia w godzinach porannych w programie pojawiło się miejsce na zwiedzanie toruńskiej starówki wraz z rosyjskojęzyczną przewodniczką, ubraną w tradycyjny strój znany na Kujawach i Pomorzu. Nie zabrakło wielu ciekawostek historycznych, szczególnie tych związanych z działalnością Mikołaja Kopernika. Pobyt grupy z Gant UA zakończył się pożegnalnym obiadem w znanej toruńskiej restauracji Mio Piano. W drodze powrotnej grupa wstąpiła jeszcze do głównej siedziby firmy Nice w Pruszkowie, aby zobaczyć, jak wygląda obecna infrastruktura oraz oddana do użytku w lipcu 2016 roku wysoka hala magazynowa. Po blisko godzinnym oprowadzeniu po firmie, wszyscy goście zmęczeni, ale zadowoleni po kilku intensywnych dniach, wsiedli do autokaru jadącego w drogę powrotną, prosto do Lwowa.