Poprostu NICE

Facebook Nice Polska
Facebook - napędzamy polski żużel

Poprostu NICE

Eksperymentalny rok w Nice Cup

15 listopada 2017
Eksperymentalny rok w Nice Cup

W tym roku organizatorzy cyklu Nice Cup zdecydowali się na całkowitą zmianę formuły zawodów. Każdy ze startujących zawodników otrzymywał przed startem bezpłatnie silnik Jawa 500cc 2V, olej oraz oponę. W ten sposób żużlowcy startowali w porównywalnych warunkach sprzętowych. Dlatego Nice Cup stał się nie tylko prawdziwą szkołą sportu żużlowego, ale jednocześnie rewolucyjnym krokiem w kierunku zaprzestania wyścigu technologicznego oraz nakręcanej spirali kosztów.

Przypominamy, że cykl Nice Cup adresowany jest głównie do najmłodszych adeptów sportu żużlowego, którzy dopiero stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie żużlowym lub szukają okazji do dodatkowych startów. W poprzednich latach cykl wygrywali odpowiednio: Adrian Gała, Sergiej Łogaczow oraz Hubert Czerniawski. W tym roku dzięki współpracy firmy Nice z Główną Komisją Sportu Żużlowego oraz firmą Promex zmianie uległa formuła zawodów.

Przed rozpoczęciem zawodów każdy zgłoszony żużlowiec brał udział w losowaniu silników Jawa 500cc 2V, które otrzymywał do wykorzystania w zawodach bezpłatnie. Przed zawodami odbywał się jeszcze trening w celu sprawdzenia silnika oraz zapoznania się z jego specyfiką. W sezonie 2017 na mocy umowy między Nice Polska a Polskim Związkiem Motorowym udało się zorganizować 7 rund. Uczestnicy zdobywali punkty, które wliczane były następnie do klasyfikacji generalnej. Po podsumowaniu zdobyczy najlepszy okazał się Karol Żupiński z Wybrzeża Gdańsk, który wyprzedził swojego klubowego kolegę, Aureliusza Bielińskiego oraz Piotra Pióro ze Speedway Wandy Kraków. W nagrodę Żupiński otrzymał od Nice stypendium na sezon 2018 w wysokości 5 tys. zł.

Wszyscy zawodnicy oraz trenerzy chwalili nową, unikatową formułę, która pokazała, że w sporcie żużlowym wciąż najważniejszy jest zawodnik, a nie sprzęt. Być może w przyszłości zostaną rozegrane podobne zawody dla seniorów pod patronatem Nice.

Zwycięzcy poszczególnych rund:

Kraków: Marcin Turowski

Gdańsk: Dawid Wawrzyniak

Tarnów: Piotr Pióro

Rzeszów: Karol Żupiński

Toruń: Karol Żupiński

Bydgoszcz: Piotr Pióro

Piła: Szymon Szlauderbach