Poprostu NICE

Facebook Nice Polska
Facebook - napędzamy polski żużel

Poprostu NICE

Nice Racing Team ponownie w cyklu Speedway Best Pairs

10 lutego 2017
Nice Racing Team ponownie w cyklu Speedway Best Pairs

W ubiegłym roku drużyna Nice Racing zajęła trzecią pozycję w końcowej klasyfikacji cyklu Speedway Best Pairs. Dzisiaj zespół oficjalnie ogłosił swój skład na tegoroczny cykl. Szeregi drużyny prowadzonej przez Adama Krużyńskiego zasilą reprezentanci Polski.

Trzon drużyny, podobnie jak w minionej edycji, stanowić będą Artem Łaguta (Rosja) oraz Antonio Lindbaeck (Szwecja).

 

Opiekunowie drużyny, Adam Krużyński oraz Wojciech Jankowski postanowili, że w tegorocznym cyklu posiadać będą większe pole manewru, stąd barwy Nice Racing zasili Adrian Miedziński oraz brązowy medalista cyklu Speedway Euro Championship - Krzysztof Kasprzak.

- Zbudowaliśmy bardzo ciekawy skład, a przede wszystkim bardziej polski, gdyż w minionym sezonie nasze barwy reprezentowali sami obcokrajowcy. W tym sezonie wzmacniamy się Adrianem Miedzińskim oraz Krzysztofem Kasprzakiem - powiedział Wojciech Jankowski, opiekun Nice Racing.

Dużym atutem teamu będzie niewątpliwie fakt, że zawodnicy Nice Racing doskonale znają tory, na których rozgrywana będzie tegoroczna edycja Speedway Best Pairs. - Początek sezonu będzie bardzo istotny, dlatego Adrian Miedziński, który zna Motoarenę, jak własną kieszeń, będzie niewątpliwie naszym atutem. Z kolei Antonio Lindbaeck to rekordzista toru w Gnieźnie, a wiadomo, że znajomość danego owalu zawsze się przydaje - mówią przedstawiciele Nice Racing.

Zdaniem Wojciecha Jankowskiego, na lidera teamu wyrosnąć może Krzysztof Kasprzak, który w minionym sezonie wywalczył brązowy medal Indywidualnych Mistrzostw Europy. - Mimo, że Krzysztof będzie debiutantem w cyklu Speedway Best Pairs, to traktujemy jego obecność jako duże wzmocnienie teamu, gdyż w zeszłym sezonie został pierwszym polskim medalistą cyklu Speedway Euro Championship. Ponadto z Krzysztofem współpracujemy już od dłuższego czasu, więc jego starty w barwach Nice Racing będą również ukoronowaniem naszej współpracy - powiedział Wojciech Jankowski.

Pomimo nienajlepszej inauguracji zeszłorocznego cyklu, drużyna Adama Krużyńskiego, po udanej pogoni za rywalami zakończyła ubiegłoroczną edycję Speedway Best Pairs na trzeciej pozycji. - Początek w naszym wykonaniu był słaby, ponieważ zawodnicy dopiero wchodzili w sezon. W tym roku jedziemy o zwycięstwo, mamy czterech zawodników, co pozwoli nam na rotacje w składzie - mówi Wojciech Jankowski.

Co warte podkreślenia, firma Nice startuje w cyklu drugi rok z rzędu. Przedstawiciele firmy nie kryją zadowolenia ze współpracy z organizatorami cyklu Speedway Best Pairs. W sezonie 2016 Nice Racing Team zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu.

 

Nice Racing Team 2017:

Artem Łaguta

Antonio Lindbaeck

Adrian Miedziński

Krzysztof Kasprzak

Menadżer: Adam Krużyński

 

Kalendarz rozgrywek:

25.03.2017 Toruń

2.05.2017 Gniezno

25.05.2017 Landshut (Niemcy)

 

Źródło: materiały prasowe One Sport