Poprostu NICE

Facebook Nice Polska
Facebook - napędzamy polski żużel

Poprostu NICE

Zagraliśmy dla Tomasza Golloba

27 grudnia 2018
Zagraliśmy dla Tomasza Golloba

W niedzielę, 16 grudnia w bydgoskiej Hali Widowiskowo-Sportowej "Łuczniczka" odbył się turniej piłkarski "Gramy dla Tomka". Turniej miał na celu wsparcie i zebranie funduszy na dalsze leczenie Tomasza Golloba. Wydarzenie zorganizowane zostało przez byłych mechaników Mistrza Świata z 2010 roku: Wojciecha Malaka, Janusza Borzeszkowskiego i Rafała Lewickiego. W turnieju udział wzięła nasza drużyna Old Boys Speedway & Nice Sport Team.

W tym wyjątkowym turnieju gwiazdy żużlowe zamieniły tor na boisko do piłki nożnej, w całym turnieju uczestniczyło 12 drużyn, w tym osiem zespołów PGE Ekstraligi, Mechanicy Bydgoszcz, Dziennikarze, drużyna piłki ręcznej Handball Legends oraz nasza drużyna. Oprócz żużlowych gwiazd w bydgoskiej Hali pojawili się przedstawiciele innych dyscyplin sportowych, tacy jak Anita Włodarczyk, Radosław Majdan, Sławomir Szmal, Magdalena Fularczyk-Kozłowska czy Sebastian Mila.

Oprócz stricte sportowych emocji na boisku na kibiców czekało wiele atrakcji. W Łuczniczce odbyła się bogata wystawa motocykli i osprzętu żużlowego Tomasza Golloba, którą przygotował Jarosław Gamszej. Oprócz motocykli zaprezentowano kaski, motocykle, plastrony, kevlary czy trofea Mistrza Świata. Kibice mogli także nagrać specjalny filmik z życzeniami dla Tomasza Golloba, która zostaną zmontowane i przekazanego jego osobie.

Będę robić wszystko żeby w jak najkrótszym czasie zdobyć ponownie tytuł mistrza świata – przekonywał Tomasz Gollob. Jedno mistrzostwo świata zrealizowałem, a drugie jest przede mną. Moim marzeniem jest żeby znowu z powrotem powrócić na nogi i móc w sposób prawidłowy patrzeć na wiele pięknych rzeczy.

„Gramy dla Tomka” odbyło się pod honorowym patronatem Polskiego Związku Motorowego, PGE Ekstraligi, Polskiego Związku Piłki Nożnej, Polskiego Związku Narciarskiego, a także Prezydenta Miasta Bydgoszczy, Rafała Bruskiego.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że mogliśmy chociaż w małym stopniu pomóc w tym jakże wspaniałym turnieju, z którego cały dochód zostanie przekazany na dalsze leczenie legendy żużla Tomasza Golloba.