Poprostu NICE
Facebook Nice Polska
Facebook - napędzamy polski żużel
Poprostu NICE

Wykorzystanie zmiany czasu dla zwiększenia liczby godzin w naturalnym świetle

24 marca 2022
Wykorzystanie zmiany czasu dla zwiększenia liczby godzin  w naturalnym świetle

Przed nami kolejna zmiana czasu z zimowego na letni. 27 marca przesuniemy nasze zegary  o jedną godzinę do przodu. Modyfikacja czasu dotyczy wszystkich państw Unii Europejskiej.  Powodem, dla którego od lat Europa przeprowadza zmianę czasu, jest lepsze dostosowanie naturalnego światła słonecznego do dnia roboczego. Od najbliższej niedzieli będzie zatem ściemniać się później, co skutkować ma mniejszym zużyciem energii elektrycznej. Początki zmiany czasu sięgają pierwszego kryzysu naftowego, w latach 70., kiedy kraje Zatoki Perskiej zamknęły dostawy do krajów zachodnich.

Poza korzyściami w zakresie zużycia energii wzrost liczby godzin dziennych przynosi szereg korzyści dla naszego zdrowia. Według fotobiologii, nauki, która bada interakcje między promieniowaniem niejonizującym (takim, jak te emitowane przez Słońce) a żywymi istotami, ekspozycja na słońce wpływa na substancje chemiczne mózgu związane z nastrojem i snem, pomagając poprawić nastrój ludzi, zaburzenia snu, pozytywnie wpływając też na niektóre choroby. Nauczmy się w pełni wykorzystać to w naszych domach przy pomocy zastosowania instalacji Smart Home.

Chcielibyśmy poddać Państwu pomysł, jak przy użyciu naszych nowych produktów najlepiej wykorzystać zmianę czasu w naszych domach. Nice proponuje rozwiązania, które pomogą w pełni wykorzystać naturalne światło w domach - od zaprogramowania rolet rano - aby obudzić się z pierwszymi promieniami słońca, kończąc na automatycznym programowaniu zamykania wszystkich rolet i przygotowywaniu domu do godzin snu.  

Nowe dwukierunkowe moduły Nice BiDi pozwalają efektywnie zaprogramować naturalne oświetlenie domu i w pełni wykorzystać zmianę czasu na letni. Nice BiDi-Shutter to wielofunkcyjny, jedno- oraz dwukierunkowy moduł, do inteligentnego zarządzania osłonami (żaluzjami czy roletami) Moduł umożliwia zintegrowanie mechanicznych silników rurowych z systemem inteligentnego domu. Centrala Yubii Home połączona z modułem BiDi-Shutter oraz z czujnikiem światła, automatycznie reaguje na zmiany jasności w pomieszczeniu. Optymalizowane jest dzięki temu zużycie energii poprzez zapewnienie wyłączenia sztucznego oświetlenia w ciągu dnia, gdy jasność wykryta w pomieszczeniu osiąga ustawiony próg.

Na ostatnie godziny dnia, Nice proponuje BiDi-Dimmer, aby stworzyć idealną i relaksującą atmosferę nocy. Moduł ten umożliwia zintegrowanie oświetlenia z systemem inteligentnego domu. Dzięki Nice BiDi-Dimmer oświetleniem całego pomieszczenia można zarządzać za pomocą jednego urządzenia, nawet zdalnie, za pośrednictwem aplikacji. Istnieje też możliwość automatycznego wyłączania regulowanego przez wbudowany zegar, bez konieczności wymiany obecnych żarówek na inteligentne wersje i przy zachowaniu istniejącego przełącznika.

Ważną zaletą nowych produktów jest ich łatwa instalacja. System stworzony przez Nice wyróżnia się tym, że jest modułowy i bezprzewodowy. Urządzenia można łatwo zintegrować z już działającymi, a w razie potrzeby przenieść je w inne miejsce np. w przypadku przeprowadzki.