Poprostu NICE
Facebook Nice Polska
Facebook - napędzamy polski żużel
Poprostu NICE

Wojciech Jankowski odpowiedzialny za nowe rynki w ramach grupy Nice

11 lutego 2020
Wojciech Jankowski odpowiedzialny za nowe rynki  w ramach grupy Nice

W związku z systematycznym rozwojem grupy Nice od stycznia 2020 roku wieloletni pracownik Nice Polska, Wojciech Jankowski, objął stanowisko Export Area Managera we włoskiej spółce Nice Spa z Oderzo. Tym samym jest on obecnie odpowiedzialny za sprzedaż grupy w siedmiu krajach Europy.

 

Wojciech Jankowski rozpoczął współpracę z grupą Nice w 2011 roku. Na przestrzeni lat był on współodpowiedzialny za marketing polskiej spółki z zakresu B2B oraz B2C oraz projekty profesjonalizacji oraz aktywizacji sieci dystrybucji. Do jego zadań należała m.in. koordynacja współpracy z zakresu wsparcia sprzedaży pomiędzy spółkami zrzeszonymi w ramach grupy, udział w targach, szkoleniach i seminariach regionalnych oraz obsługa większości projektów sponsoringu sportowego w Nice Polska.

Od stycznia 2020 r. Wojciech Jankowski objął stanowisko Export Area Managera odpowiedzialnego w ramach grupy Nice za rynki eksportowe. W skład jego regionu wchodzą obecnie trzy terytoria: Europa Środkowa (Czechy, Słowacja, Węgry), kraje nadbałtyckie (Litwa, Łotwa, Estonia) oraz dodatkowo: Izrael i Palestyna. Na tych rynkach Wojtek odpowiada nie tylko za wynik sprzedaży grupy Nice, ale także koordynuje działania marketingowe w tym rozpoznawalność marki oraz wszelkie przedsięwzięcia mające na celu wzrost świadomości marki wśród klientów końcowych. Do najważniejszych jego zadań będzie należał rozwój poszczególnych rynków i kanałów sprzedaży, budowania polityki sprzedaży oraz poszukiwanie synergii produktowej pomiędzy poszczególnymi spółkami z grupy i oferowanym przez nie portfolio produktowym.

Na polskim rynku, po zakończeniu projektu sponsoringu tytularnego Nice 1. Ligi Żużlowej, Wojciech Jankowski będzie w ramach dostępnego czasu dalej wspierał niektóre projekty wsparcia sprzedaży oraz działania w zakresie sponsoringu sportu.

Przez lata pracy w Nice Polska, Wojtek odniósł szereg sukcesów, a jednym z jego autorskich projektów był koncept samochodu demonstracyjnego Nice, który nadal pozostaje do Państwa dyspozycji.

Wszystkich Państwa, którzy są zainteresowani otrzymaniem informacji dotyczących wsparcia sprzedaży, działań marketingowych Nice Polska oraz możliwości wykorzystania naszego samochodu demonstracyjnego prosimy o kontakt z regionalnymi Opiekunami Handlowym lub Działem Marketingu Nice Polska.

Wojtkowi – zawsze życzliwemu i pomocnemu koledze, który swoim poczuciem humoru przez lata umilał nam firmowe życie, na nowej drodze zawodowej życzymy spełnienia i sukcesów.

Wojtku, trzymamy za Ciebie kciuki!