Szukaj
    WYBIERZ MARKĘ

V RUNDA KIA PLATINUM CUP

10 września 2019

Na przełomie sierpnia oraz września na czeskim torze MOST została rozegrana V Runda KIA Platinum Cup. Zawodnik wspierany przez Nice – Filip Zagórski w dwóch wyścigach zajął dwukrotnie 8. pozycję. Przygotowania – treningi - do zawodów zespół Filipa rozpoczął w środę (28 sierpnia). Po trzech dniach treningu podczas ostatniej pomiarowej sesji treningowej Filip, był jednym z trzech najszybszych kierowców na torze. W sobotę tradycyjnie odbyły się kwalifikacje do niedzielnych wyścigów.

Do Q1 Filip pojechał na swoich najlepszych ustawieniach samochodu wypracowanych podczas trzech dni treningowych i zajął wysokie piąte miejsce.  Druga kwalifikacja Q2 - po drobnych korektach ustawień Filip zdemolował rywali zdobywając 1 miejsce, natomiast w Q3, po skorygowaniu kilku rzeczy w samochodzie zawodnik wspierany przez Nice zakończył sesję na ósmym miejscu.

Niestety drużynie Filipa przytrafiła się przykra sytuacja z pękniętą tylną belką zawieszenia, która poprzestawiała kąty i stąd wynikały problemy z dobrym prowadzeniem auta. Zespół Zagórskiego nie miał belki zapasowej i niestety samochód serwisowy KIA, także jej nie posiadał. Nie pozostało im nic innego jak wymontować ją z auta i pospawać.

Niedzielny pierwszy wyścig finałowy Filip #23 po zaciętej walce ukończył na 8 miejscu z tempem gorszym niż w kwalifikacjach o 1,5 sek. Drugi wyścig w pełnym deszczu już po pięciu okrążeniach przerwał Safety Car ze względu na pogarszające się warunki pogodowe – lejący deszcz i burza.

Dwa 8 miejsca pozostawiają niedosyt, cieszy najszybsze okrążenie podczas weekendu i wygrana kwalifikacja Q2. Tym razem zabrakło szczęścia, ale już za dwa tygodnie mamy Mistrzostwa Polski a w połowie października kolejną Rundę KIA PLATINUM CUP na słynnej włoskiej MONZIE, gdzie będziemy mocno trzymać kciuki za świetne występy Filipa!