Poprostu NICE
Facebook Nice Polska
Facebook - napędzamy polski żużel
Poprostu NICE

Spy i Spy Hi-Speed - szybsze i bezpieczniejsze siłowniki do bram garażowych

18 lutego 2020
Spy i Spy Hi-Speed - szybsze i bezpieczniejsze siłowniki do bram garażowych

Miło jest nam przedstawić Państwu Spy - najnowszą linię siłowników do automatyzacji bram garażowych. Spy jest pierwszym siłownikiem marki Nice z oddzielnie zabudowaną centralą sterującą: silnik siłownika porusza się wzdłuż szyny na zasadzie napędu zębatkowego, bez potrzeby użycia łańcucha lub innych głośnych elementów napędowych. Jest idealny dla każdej architektury. Spy jest prosty i szybki w instalacji i programowaniu.

 

Przy użyciu procedury "Quick Setup", po naciśnięciu przez Instalatora przycisku otwierania, centrala sterująca automatycznie wykrywa wszystkie podłączone urządzenia i pozycje wyłączników krańcowych silnika. Dzięki zamocowanej na ścianie garażu centrali sterującej z wbudowanym dodatkowym oświetleniem LED i trzema przyciskami do sterowania automatyką, programowanie, obsługa i konserwacja urządzenia - są bardzo proste i wygodne.

Ważną cechą Spy jest bezpieczeństwo: funkcja wykrywania przeszkód natychmiast odwraca ruch silnika w przypadku kontaktu bramy z przedmiotem lub osobą. System wysprzęglania typu ON/OFF pozwala jednym, prostym ruchem zwolnić lub zablokować silnik w dowolnej pozycji wzdłuż prowadnicy, gwarantując maksymalne bezpieczeństwo nawet w przypadku awarii zasilania. Co więcej, dzięki zasilaniu 24 V, Instalator jest chroniony przed ryzykiem porażenia prądem podczas pracy przy instalacji.

Kolejną zaletą SPY jest praktyczny moduł oświetlenia LED, który może być zainstalowany w prowadnicy i będzie zapalał się przy każdym otwarciu lub zamknięciu bramy, zapewniając lepszą widoczność.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego wideo o siłowniku Spy:

Spy Hi-Speed

Siłownik Spy w wersji „Hi-Speed”, skraca czas oczekiwania na otwarcie i gwarantuje większą szybkość otwierania i zamykania bram garażowych - aż o 60% (w odniesieniu do standardowych wersji Spy i biorąc pod uwagę typową instalację, z wyłączeniem przyspieszania i zwalniania).  Dwukierunkowy pilot Era One BiDi i dwukierunkowy odbiornik OXIBD znajdujące się w zestawie informują, czy polecenie zostało poprawnie odebrane przez automatykę bramy i pozwalają w dowolnym momencie sprawdzić status bramy (otwarta, zamknięta, częściowo otwarta).

Dzięki szybszemu otwieraniu użytkownik może bezpieczniej wjechać na posesję z ruchliwej ulicy, może też szybciej zamknąć bramę – mając pewność, że nikt nie zdąży przemknąć niezauważony.

Różnice pomiędzy siłownikami obrazuje poniższy materiał wideo:

Pilot Era One BD w zestawie

Po naciśnięciu przycisku “i” na pilocie można w dowolnym momencie sprawdzić status bramy (otwarta, zamknięta, w ruchu). Szyfrowana komunikacja gwarantuje najwyższy poziom bezpieczeństwa oraz zwiększoną odporność na zakłócenia radiowe. Dzięki temu pilot Era One idealnie sprawdza się w miastach i obszarach na których działa wiele urządzeń.

Sterowanie smartfonem

Dzięki  technologii Apple HomeKit i certyfikowanemu interfejsowi Nice IT4WIFI, można sterować bramą garażową w dowolnym momencie  z dowolnego miejsca w najprostszy sposób: przy pomocy smartfona. Aplikację MyNice Welcome App można pobrać bezpłatnie z App Store i Google Play. Można też użyć aplikacji Apple Home do sterowania bramą garażową za pomocą Siri i funkcji geolokalizacji.