Poprostu NICE
Poprostu NICE
Poprostu NICE
Kontakt
Wybierz język
Szukaj
Poprostu NICE
    WYBIERZ MARKĘ
Poprostu NICE

Reorganizacja działu technicznego Nice Polska

04 marca 2024
Reorganizacja działu technicznego Nice Polska

Pod koniec lutego doszło do zmiany na stanowisku Dyrektora Technicznego w Nice Polska Sp. z o.o. Sprawujący tę funkcję przez ponad dwie dekady Grzegorz Jakóbczyk nabył uprawnienia emerytalne. Z dniem 1.03.2024 r. jego miejsce w strukturze zajął Rafał Bartosiewicz związany z Nice Polska Sp. z o.o. również od ponad 20-stu lat.

 


Grzegorz Jakóbczyk dołączył do zespołu Nice Polska Sp. z o.o. w 2000 roku. Od początku swojej działalności postawił na współpracę z siecią instalatorów i dbałość o nienaganną jakości automatyki wjazdowej Nice. – Grzegorz dołączył do zespołu składającego się z wielu młodych osób i od razu potrafił zbudować swój autorytet. Konsekwencją w swoich działań zyskał wielką aprobatę wśród zespołu, który w porównaniu do tamtej epoki rozrósł się kilkukrotnie. Przez lata potrafił dzięki swojemu profesjonalizmowi i perfekcji w każdym aspekcie pracy współpracować nie tylko z powiększającym się gronem bliskich współpracowników w dziale technicznym, ale także setkami instalatorów, którzy oczekiwali od naszej organizacji coraz większego wsparcia – mówi Adam Krużyński, Dyrektor Zarządzający Nice Polska.

Na przestrzeni ponad dwóch dekad Grzegorz Jakóbczyk koordynował prace techniczne związane ze zwiększającym się portfolio produktowym grupy Nice. Wykształcił kilkunastu mechaników oraz elektroników, wdrożył standardy gwarancyjne, a w szkoleniach prowadzonych przez niego wzięło udział kilka tysięcy instalatorów z Polski oraz krajów sąsiednich. Jest inicjatorem oraz główną osobą zaangażowaną na przestrzeni lat w program licencyjny Nice. Jest także autorem Podręcznika Instalatora Automatyki, który zawiera elementarną, praktyczną wiedzę niezbędną dla każdego montera automatyki wjazdowej.

- Dziękuję wszystkim współpracownikom, z którymi miałem okazję tworzyć tę firmę. Na przestrzeni lat gołym okiem widoczny jest wzrost skali naszej działalności oraz profesjonalizm w każdym aspekcie. Dział techniczny pozostawiam w dobrych rękach i jestem przekonany, że grupę Nice w Polsce, skupiającą dzisiaj w kraju ponad 200-stu pracowników, czeka świetlana przyszłość – powiedział Grzegorz Jakóbczyk, który będzie miał teraz okazję korzystać z zasłużonego odpoczynku na emeryturze. W podziękowaniu za lata wysiłków otrzymał on od koleżanek i kolegów historyczną nagrodę Złotego Pilota wraz z licznymi prezentami i podziękowaniami. Obecnie Grzegorz Jakóbczyk planuje korzystać z uroków życia, oddając się swoim licznym pasjom: pieszym wędrówkom po górach, jeździe na rowerze, modelarstwu oraz nauce niepopularnych języków obcych.

Z początkiem marca stanowisko Dyrektora Technicznego Nice objął Rafał Bartosiewicz – wieloletni pracownik grupy Nice w Polsce. Swoją karierę w branży rozpoczął w 2001 roku w Nice od pracy na stanowisku magazyniera. Po krótkim czasie awansował do działu sprzedaży, w którym na przestrzeni lat odpowiadał m.in. za dystrybucję profesjonalną automatyki wjazdowej i garażowej na terenie Mazowsza i Podlasia, a następnie za sprzedaż oraz wsparcie techniczne wyodrębnionego działu automatyki osłonowej zrzeszającym marki Nice, elero oraz TTGO. Przez ostatnie miesiące sprawował funkcję zastępcy Dyrektora Technicznego, aby od 1.03.2024 r. przejąć jego obowiązki. Do najważniejszych cech Rafała Bartosiewicza należy zaliczyć dbałość o szczegóły, umiejętność konstruktywnej krytyki, konsekwencję w działaniu oraz elastyczne podejście do rozwiązywania wyzwań technicznych. Po konsolidacji spółek Nice Polska Sp. z o.o. oraz Fibar Group SA Rafał Bartosiewicz jest odpowiedzialny za serwis Nice w obu oddziałach spółki: w Pruszkowie oraz Wysogotowie.

W kontekście powyższej zmiany Łukasz Hałada w roli Technical Support Managera zarządza zespołami supportu w obu oddziałach spółki w Polsce. Łukasz od wielu lat działa w branży IoT, zajmuje się projektowaniem i instalowaniem automatyki budynkowej. Posiada zatem, oprócz niezbędnej wiedzy teoretycznej, wynikającą z doświadczenia wiedzę praktyczną, dzięki czemu skutecznie zarządza zespołem i wspiera instalatorów oraz użytkowników systemu marki FIBARO i NICE.