Poprostu NICE
Poprostu NICE
Poprostu NICE
Kontakt
Wybierz język
Szukaj
Poprostu NICE
    WYBIERZ MARKĘ
Poprostu NICE

Przygotuj swój dom na słoneczne dni z urządzeniami Nice Smart Home

09 kwietnia 2024
Przygotuj swój dom na słoneczne dni z urządzeniami Nice Smart Home

Zbliża się wiosna, a wraz z nią przyjemne temperatury i coraz dłuższe dni.Czy jest lepszy czas na przemyślenie, jak najlepiej zarządzać światłem w domu?

Dzięki innowacyjnym systemom automatyki Nice, światowego lidera w dziedzinie rozwiązań do zarządzania domem, możliwe jest automatyczne sterowanie szeroką gamą markiz, żaluzji i rolet w zależności od warunków zewnętrznych, takich jak intensywność światła słonecznego, temperatura czy pora dnia. Odpowiednio skonfugurowany ekosystem Nice Smart Home sterowany centralą zarządzającą Yubii Home, która doskonale sprawdzi się w przypadku mniejszych domów lub mieszkań (do 100 m2) i instalacji zawierających do 40 urządzeń lub wielofunkcyjną centralą Yubii Home Pro – zapewniającą jednoczesną kontrolę nad ponad 200 urządzeniami, idealną dla większych powierzchni mieszkalnych, może automatycznie opuszczać rolety w gorące dni, aby utrzymać chłód w domu i chronić przed nadmiernym nasłonecznieniem. System Nice Smart Home możemy również skonfigurować tak, aby reagował na zmiany pogodowe lub poziom nasłonecznienia, dostosowując ustawienia rolet do panujących warunków atmosferycznych.

Użytkownik może zaprogramować  harmonogramy czasowe dla osłon przeciwsłonecznych, aby automatycznie opuszczały się lub podnosiły o określonych porach dnia. To przydatne zarówno dla ochrony prywatności, jak i dla regulowania ilości światła słonecznego wpadającego do domu. Dzięki systemowi Nice Smart Home możemy maksymalnie wykorzystać potencjał naturalnego oświetlenia w naszych domach, co przyczyni się do poprawy jakości życia i ogólnego samopoczucia domowników.

Warto rozważyć instalację inteligentnych rolet i żaluzji, które można łatwo kontrolować za pomocą systemu Nice Smart Home. Podstawą instalacji do optymalnego zarządzania naturalnym światłem poprzez automatyzację rolet zewnętrznych, żaluzji i markiz może być linia silników Next, obejmująca m.in. silniki rurowe przeznaczone do osłon przeciwsłonecznych i markiz - Next Star i Next Fit, wyposażone w głowicę SH. Łatwe w instalacji, ciche i wydajne rozwiązania, dzięki zintegrowanemu dwukierunkowemu protokołowi komunikacji radiowej Nice BiDi, są kompatybilne ze wszystkimi centralami Nice Smart Home. Seria Next w połączeniu z osłonami pomaga zmniejszyć nagrzewanie wnętrz latem, umożliwiając optymalizację zużycia energii. Jeśli użytkownik posiada już w swoim domu elektryczne rolety, wystarczy wykorzystać moduł dopuszkowy Roll-Control 2, który w połaczeniu z centralą pozwoli stworzyć odpowiednie automatyzacje.

Nice w swojej ofercie posiada również urządzenia umożliwiające zintegrowanie mechanicznych silników roletowych z systemem inteligentnego domu, takie jak BiDi-Shutter - sterownik markiz, żaluzji i rolet czy BiDi-Awning – interfejs do markiz zewnętrznych. Dzięki temu, silnikami można sterować indywidualnie, w grupach lub za pomocą scenariuszy.

Nice BiDi-Awning w prosty sposób chroni środowisko wewnętrzne przed ciepłem i bezpośrednim działaniem promieni słonecznych, zapewniając większy komfort i oszczędności w użytkowaniu, np. klimatyzatora. W prosty i szybki sposób można ustawić dwie pozycje pośrednie dla żądanego otwarcia częściowego markizy, a ruch markizy można zaprogramować w odniesieniu do progów wykrytych przez czujnik klimatyczny. Gdy latem jest słonecznie, interfejs pozwala monitorować warunki zewnętrzne i zarządzać markizą, otwierając ją automatycznie do żądanego progu, co zapewnia ochronę przed gorącem słońca i oszczędność na użytkowaniu klimatyzatora.

Urządzenia smart home mogą być również zintegrowane z różnymi czujnikami, takimi jak czujniki światła, temperatury, czy nawet czujniki klimatyczne z serii Nice Domì, które dostępne są w trzech wersjach: wiatr-słońce, wiatr-słońce-deszcz i bezprzewodowy czujnik wiatr-słońce. Solarny, dwukierunkowy czujnik Domì Wiatr-Słońce jest zasilany energią słoneczną - ogniwa fotowoltaiczne zasilające czujnik zapewniają rezerwę energii i gwarantują optymalne i bezpieczne zarządzanie automatyką, a modele Domì Wiatr-Słońce i Domì Wiatr-Słońce-Deszcz są zasilane energią elektryczną z sieci. Jedną z funkcji czujników z serii Domì jest możliwość zaprogramowania otwierania i zamykania markizy, nawet gdy jesteśmy poza domem. Markiza otwiera się i zamyka automatycznie w zależności od warunków pogodowych, co zapobiega jej uszkodzeniu. Jest to szczególnie ważne w sytuacji, gdy zerwie się silny wiatr. Podobnie jak pozostałe produkty Nice, seria Domì może być zintegrowana z systemem Nice Smart Home, dzięki czemu czujniki działają jak stacja pogodowa, dostarczając informację o prędkości wiatru, natężeniu światła i występowaniu opadów. Za pośrednictwem aplikacji Yubii Home można przeglądać te dane i zarządzać czujnikiem klimatycznym, tworząc spersonalizowane scenariusze dla maksymalnego komfortu użytkownika.

Czujniki klimatyczne Nice Domi

Wszystkie urządzenia podłączone do centrali smart home mogą być zarządzane przy pomocy aplikacji mobilnej Yubii Home, dzięki której można kontrolować osłony przeciwsłoneczne z dowolnego miejsca na świecie. To przydatne, gdy chce się dostosować ustawienia osłon, podczas nieobecności w domu, na przykład, aby imitować obecność lub chronić wnętrze przed słońcem podczas np. urlopu.

Warto zwrócić również uwagę na możliwość integracji domowego systemu smart home z inteligentnym oświetleniem, które może być zintegrowane ze sterowaniem osłonami przeciwsłonecznymi. W określonych sytuacjach rolety mogą automatycznie opuszczać się, gdy włączane jest światło, lub podnosić się, gdy światło jest wyłączne, co pomaga w oszczędności energii.

Dzięki opisanym powyżej funkcjom urządzenia Nice mogą zapewnić wygodę i oszczędność energii, jednocześnie umożliwiając bardziej inteligentne zarządzanie osłonami przeciwsłonecznymi. Nice Smart Home oferuje inteligentny sposób na uproszczenie codziennych czynności, aby Twój dom był komfortowy i praktyczny.