Poprostu NICE
Poprostu NICE
Poprostu NICE
Kontakt
Wybierz język
Szukaj
Poprostu NICE
    WYBIERZ MARKĘ
Poprostu NICE

Podrobione produkty marki Nice – jak je rozpoznać?

17 sierpnia 2020
Podrobione produkty marki Nice – jak je rozpoznać?

Problem podrobionych pilotów Nice staje się dla naszej firmy coraz bardziej dotkliwy. Ponieważ otrzymujemy liczne sygnały z rynku dotyczące tego procederu, zarówno od Partnerów Handlowych, jak i użytkowników końcowych, postanowiliśmy poruszyć temat na łamach naszych Aktualności. Poniżej prezentujemy najważniejsze informacje o najczęściej podrabianych produktach Nice – pilotach – oraz ogólne przydatne ciekawostki o tzw. „podróbkach”.

 


O podrobionych produktach mówi się w Polsce coraz więcej, gdyż problem z roku na rok narasta. Dopadł także markę Nice – oszuści żerują na naszym renomowanym znaku towarowym, który stanowi dla Klientów gwarancję dobrej jakości produktów.

Mamy nadzieję na to, że otwarta dyskusja z Państwem o ciemnej stronie handlu podróbkami wpłynie na zmianę postrzegania tego zjawiska. Liczymy także, że pomożecie nam Państwo zwiększyć świadomość kupujących, a przez to pomożecie nam w odwróceniu obecnej tendencji zwiększania liczby podróbek naszych produktów wprowadzanych do obiegu na polskim rynku.

Wady podróbek
Wszystkie podrobione produkty mają kilka wspólnych cech. Nie tylko są tańsze od swoich pierwowzorów na popularnych portalach internetowych, ale są też gorzej od nich wykonane. Podczas przeprowadzonych przez naszych ekspertów badań, polegających na wnikliwej analizie oraz testach technicznych podrobionych produktów, okazało się, że oryginalne produkty w sposób znaczny różnią się od ich nielegalnych odpowiedników. Oryginalne piloty zapewniają stabilną pracę w długim okresie, zupełnie inaczej niż ich odpowiedniki. Oryginał daje pewność funkcjonowania przez wiele lat. Nice przed wprowadzeniem produktów na rynek dokonuje wszystkich potrzebnych badań, by pozostać w zgodzie z normami CE, oraz rygorystycznych analiz dotyczących częstotliwości działania i transmisji fal radiowych.  Pamiętajmy o tym, że podrobione produkty nie spełniają żadnych z wymaganych norm. Mogą rozprogramować się czy blokować pamięć radioodbiornika, a nawet wpłynąć negatywnie na zdrowie nasze lub naszych bliskich.

Jak odróżnić podróbkę od oryginału?

W pierwszej chwili może się to wydawać trudne. Ale wystarczy popatrzeć chwilę dłużej i różnice stają się oczywiste. Poniżej lista tych najbardziej widocznych cech „podróbek”:
•    niska jakość użytego plastiku zarówno obudowy, jak i przycisków,
•    brak oznaczeń (np. dotyczących biegunowości baterii),
•    brak opakowania lub opakowanie nieoryginalne, wykonane na podstawie wzorów obowiązujących przed laty,
•    brak daty produkcji,
•    inne kolory nadruków na pilotach,
•    nieoryginalna czcionka i zdeformowane logo,
•    zlej jakości przyciski i inne elementy elektroniczne,
•    skserowana instrukcja całkowicie inna niż w oryginalnym produkcie,
•    inna, mniej trwała bateria.

Poniżej prezentujemy szczegółowe różnice pomiędzy oryginałami a podróbkami dla trzech naszych flagowych pilotów: SMILO, FLOR oraz INTI.Zachęcamy do pobrania ulotek i przeanalizowania różnic.

piloty INTI    piloty FLOR  piloty SMILO

Oryginał daje pewność
Z naszych analiz wynika, że najwięcej podróbek produktów Nice powstaje w Chinach. Z Chin do Unii docierają one przede wszystkim drogą morską i lądową w dużych transportach w TIR-ach. Dość często są także przesyłane w paczkach pocztowych, jeśli są kupione online.
Kupując oryginał, można go w razie jakichkolwiek kłopotów bezproblemowo i bezkosztowo reklamować. W przypadku kupna na popularnych azjatyckich portalach aukcyjnych, odesłanie uszkodzonego przedmiotu może kosztować więcej niż sam towar.
Pamiętajmy o tym, że Chińczycy sprzedają swoje produkty taniej nie tylko ze względu na ich niską jakość. Mogą to robić, ponieważ żerują na cudzej własności intelektualnej.

Co grozi za handel podróbkami?
Za handel podróbkami grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności albo kara pozbawienia wolności do lat 2. Jeżeli sprawca z takiej działalności uczynił sobie stałe źródło dochodu, lub gdy dopuścił się tego przestępstwa w stosunku do towaru o znacznej wartości, wtedy podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 5.

Prawa oszukanego producenta
W oparciu o art. 296 ust. 1 ustawy p.w.p. osoba, której prawo ochronne na znak towarowy zostało naruszone, lub osoba, której ustawa na to zezwala, może żądać od osoby, która naruszyła to prawo:
•    zaniechania naruszania (roszczenie o zaniechanie),
•    wydania bezpodstawnie uzyskanych korzyści,
•    w razie zawinionego naruszenia również naprawienia wyrządzonej szkody (albo na zasadach ogólnych, albo poprzez zapłatę sumy pieniężnej w wysokości odpowiadającej opłacie licencyjnej albo innego stosownego wynagrodzenia, które w chwili ich dochodzenia byłyby należne tytułem udzielenia przez uprawnionego zgody na korzystanie ze znaku towarowego.
Nice Polska na bieżąco monitoruje proceder wprowadzania na rynek polski tzw. podróbek. Firmy dystrybuujące podrobione produkty Nice muszą się liczyć z konsekwencjami prawnymi i finansowymi oraz zerwaniem współpracy handlowej. Na podstawie zebranych informacji oraz dowodów, nasze biuro prawne prowadzi obecnie kilka spraw dotyczących tego procederu.

W tym miejscu chcielibyśmy Państwa, jako naszych Partnerów Handlowych prosić o zgłaszanie znanych Wam przypadków firm dystrybuujących podrobione produkty Nice. Prosimy również o wszystkie informacje, które mogłyby nam pomóc w zwalczaniu nieuczciwego procederu.

Konsekwencje wobec posiadacza podróbki
Powszechnie uważa się, że osoby kupujące podróbki na własny użytek, pozostają bezpieczne i nie wyciąga się wobec nich konsekwencji prawnych. Jednak posiadacz podróbki może zostać ukarany, jeśli np. wwiezie ją na teren Unii Europejskiej. W takim przypadku może zostać ona mu odebrana. Sprowadzając podrobiony produkt z Chin, należy liczyć się z tym, że jest to niezgodne z prawem, istnieje więc możliwość otrzymania pisma z Urzędu Celnego w sprawie złożenia wyjaśnień.
 
Dlaczego ludzie kupują podróbki?
Na podstawie informacji zebranych od posiadaczy nieoryginalnych produktów Nice wiemy, że, większość nawet nie była świadoma, że użytkuje podróbkę. Na wielu aukcyjnych portalach internetowych możemy znaleźć produkty w najniższych cenach, do tego w opisie aukcji sprzedawcy informują że jest to oryginalny produkt i przestrzegają przed kupowaniem podróbek. Popełniają więc kolejne przestępstwo.

Użytkownicy kupując produkty kierowali się przede wszystkim ceną.  

W razie pytań, prosimy o kontakt z działem handlowym oraz działem marketingu Nice Polska.