Poprostu NICE
Poprostu NICE
Poprostu NICE
Kontakt
Wybierz język
Szukaj
Poprostu NICE
    WYBIERZ MARKĘ
Poprostu NICE

Nowości z grupy Nice na targach Ogród, Dom i Ty w Kielcach

18 kwietnia 2024
Nowości z grupy Nice na targach Ogród, Dom i Ty w Kielcach

Tegoroczna edycja targów budowlanych Ogród, Dom i Ty cieszyła się wyjątkowo dużym zainteresowaniem mieszkańców Kielc oraz całego Województwa Świętokrzyskiego. Nowości z grupy Nice były prezentowane na stoiskach Partnerów Handlowych: Alutor Systemy Roletowe oraz Życie na Prąd.

Na dwóch stoiskach odwiedzający targi mogli zapoznać się z ofertą grupy Nice w dwóch różnych segmentach ekosystemu domowego. Firma Alutor Systemy Roletowe zaprezentowała bogatą ofertę osłon przeciwsłonecznych zautomatyzowanych napędami elero. Na stoisku nie zabrakło rolet zewnętrznych produkowanych we własnym zakładzie produkcyjnym, jak i żaluzji fasadowych z oferty firmy Anwis. Stoisko tradycyjnie było podzielone na dwie części – w jednej sekcji prezentowano osłony wewnętrzne, a w drugiej zewnętrzne. Odwiedzający mieli możliwość sterować poszczególnymi roletami, żaluzjami, a także osłonami materiałowymi za pośrednictwem pilotów elero, a także inteligentnego przycisku The Button. Jak zwykle duże wrażenie wywarła prezentacja możliwości pilota elero VarioCom Slide, za pośrednictwem, którego możemy płynnie sterować pracą żaluzji fasadowych i kontrolować obrót lameli, nawet o 3 stopnie.

W trakcie targów Marcin Podedworny – właściciel firmy Alutor w podziękowaniu za promowanie produktów Nice w trakcie corocznych targów budowlanych otrzymał od reprezentujących grupę Nice w Polsce: Wojciecha Jankowskiego i Szymona Kaczmarka pamiątkowe wyróżnienie oraz okolicznościowy, unikatowy album z okazji 10-lecia cyklu Nice Cup w Polsce. Z kolei Krzysztof Paliwoda oraz Błażej Mentlewicz wręczyli Marcinowi Podedwornemu złoty certyfikat partnera Anwis.

Rozwiązań z grupy Nice nie zabrakło również na stoisku innego partnera – firmy Życie na Prąd. W tym przypadku rozwiązania FIBARO wykorzystywane są do kontroli oraz optymalizacji zużycia energii elektrycznej w domu. Moduły FIBARO pozwalają na skuteczny monitoring oraz kontrolę produkcji energii elektrycznej za pomocą paneli fotowoltaicznych, a następnie późniejsze wykorzystanie energii, do kontroli temperatury (sterowanie ogrzewaniem lub klimatyzacją). Wszystkie operacje mogą odbywać się całkowicie bez ingerencji ludzkiej, ale użytkownik ma zawsze możliwość kontroli procesów za pośrednictwem aplikacji Yubii Home. Proponowane przez Życie na Prąd rozwiązania to jedne z najbardziej wysublimowanych metod mające na celu doprowadzenie do samowystarczalności energetycznej.

Tegoroczna edycja targów pokazała, że na lokalnym rynku ekosystem Yubii może mieć bardzo szerokie zastosowanie. Umieszczenie centrali sterującej może stanowić początek wielkiej przygody z inteligentnym domem, bez względu na to, z których funkcjonalności systemu korzystamy na początku. Odwiedzający wydarzenie mieli w tym roku także dodatkowo unikatową możliwość obejrzenia zawodów bikini fitness oraz wzięcia udziału w spotkaniach z zawodnikami Industrii Kielce (piłka ręczna) oraz Korony Kielce (piłka nożna).