Poprostu NICE
Poprostu NICE
Poprostu NICE
Kontakt
Wybierz język
Szukaj
Poprostu NICE
    WYBIERZ MARKĘ
Poprostu NICE

Nowość Nice – dwukierunkowe czujniki klimatyczne

27 lipca 2023
Nowość Nice – dwukierunkowe czujniki klimatyczne

Z przyjemnością informujemy o wprowadzeniu przez dywizję Nice Sun Shading Solutions nowej linii dwukierunkowych czujników klimatycznych Domì. Czujniki dostępne są w trzech różnych wersjach: wiatr-słońce, wiatr-słońce-deszcz i bezprzewodowy czujnik wiatr-słońce. Czujniki dwukierunkowe wiatr-słońce, wiatr-słońce-deszcz komunikują się z centralą droga radiową i są zasilane z sieci elektrycznej. Solarny, dwukierunkowy czujnik wiatr-słońce jest zasilany energią słoneczną. Ogniwa fotowoltaiczne zasilające czujnik zapewniają rezerwę energii i gwarantują optymalne i bezpieczne zarządzanie automatyką.

Kompatybilność z silnikami rurowymi i centralami sterującymi

Nowe czujniki pogodowe Domì są kompatybilne z silnikami rurowymi Nice ze zintegrowanym odbiornikiem radiowym i centralami sterującymi z wbudowanym radioodbiornikiem jedno i dwukierunkowym.

Integracja z systemem inteligentnego domu

Podobnie jak pozostałe produkty Nice, seria Domì może być zintegrowana z systemem Nice Smart Home - ekosystemem Yubii, dzięki czemu czujniki działają jak stacja pogodowa, zapewniając wskazania prędkości wiatru, promieniowania słonecznego i obecności deszczu. Za pośrednictwem aplikacji Yubii można przeglądać te dane i zarządzać czujnikiem klimatycznym, tworząc strefy maksymalnego komfortu dla użytkownika i regulując zróżnicowane progi dla każdego silnika za pomocą spersonalizowanych scenariuszy. Seria Domì posiada również narzędzie NFC do łatwej i szybkiej konfiguracji i programowania czujnika za pośrednictwem aplikacji MyNice Pro.

Świetne parametry

Seria Domì powstała w wyniku ewolucji istniejącej serii radiowych czujników wiatru i słońca Nemo, zasilanych przez zintegrowane ogniwa fotowoltaiczne. Ważną cechą tego nowego produktu jest m.in. zwiększone wykrywanie siły wiatru. Podczas gdy inne czujniki obecne na rynku regulują swoje progi aktywacji wiatru tylko do 88 km/h, seria Domì robi to do aż 120 km/h i przy 60 kluxach dla słońca. Ponadto w nowym produkcie zoptymalizowano również czułość na pionowe prądy powietrza, integrując diodę LED, która dostarcza użytkownikowi informacji o stanie czujnika. Nowa konstrukcja i długa żywotność czujników dzięki wybranym materiałom gwarantują doskonałą odporność na czynniki atmosferyczne. Co więcej, nowe czujniki mają stopień ochrony IP55, co oznacza, że czujniki klimatyczne Domì są chronione przed kurzem i wodą, zapobiegając w ten sposób zakłócaniu ich działania przez te czynniki zewnętrzne.

Oszczędność energii

Jedną z funkcji czujników z serii Domì jest możliwość zaprogramowania otwierania i zamykania markizy, nawet gdy jesteśmy poza domem. Markiza otwiera się i zamyka automatycznie w zależności od warunków pogodowych, co zapobiega jej uszkodzeniu. Oszczędność energii jest mocną stron nowej serii. Zautomatyzowane sterowanie markizami pomaga zmniejszyć zużycie klimatyzacji w domach, chroniąc wnętrze przed promieniami słonecznymi i zmniejszając zużycie klimatyzacji, łącząc komfort i zrównoważony rozwój w jednym produkcie.

Programowanie czujników poprzez aplikację MyNice Pro

Dzięki aplikacji MyNice Pro można w prosty sposób zmienić ustawienia fabryczne czujników. Zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmu na ten temat. Można tu również zobaczyć procedurę parowania czujników z silnikami.

 

"W Nice chcemy, aby wszystkimi naszymi produktami można było zarządzać za pomocą jednej centrali sterującej. W ten sposób nie tylko tworzymy zautomatyzowane rozwiązania, ale także promujemy tworzenie inteligentnych domów, których głównym celem jest komfort użytkownika" – podkreśla Rafał Bartosiewicz – zastępca Dyrektora ds. technicznych w Nice Polska.   

Czujniki Domì są już dostępne na naszym magazynie, a ich ceny detaliczne wynoszą:
DOMÌ WSR - dwukierunkowy czujnik wiatr-słońce-deszcz, zasilany z sieci elektrycznej – 550 zł netto
DOMÌ WS - dwukierunkowy czujnik wiatr-słońce, zasilany z sieci elektrycznej - 550 zł netto
DOMÌ WSC - dwukierunkowy czujnik wiatr-słońce, zasilany z wbudowanych ogniw fotowoltaicznych – 550 zł netto
Więcej informacji o produktach Domì można zdobyć odwiedzając stronę: www.nice.pl

Zachęcamy również do pobrania ulotki informacyjnej:

Ulotka