Poprostu NICE

Facebook Nice Polska
Facebook - napędzamy polski żużel

Poprostu NICE

Nowa centrala sterująca MC424R10

4 czerwca 2018
Nowa centrala sterująca MC424R10

Z przyjemnością informujemy o wprowadzeniu do sprzedaży zestawy siłowników do bram skrzydłowych WINGO 24V z nową centralą MC424LR10.

Zmiana podyktowana jest nowymi, surowszymi standardami w dziedzinie bezpieczeństwa bram automatycznych, wprowadzonymi przez Unię Europejską. Wszystkie nowe centrale Nice, które będą tym roku wprowadzone do oferty firmy, oczywiście spełniają nowe wymagania.

Największą zmianą, która ułatwia pracę Instalatora przy konfigurowaniu i programowaniu centrali, jest niewątpliwie jej kompatybilność z dobrze znanym, lubianym i docenianym przez naszych Partnerów programatorem O-View.

Podłączymy go do nowej centrali za pomocą interfejsu IBT4N (jest w zestawie ze sprzedawanymi obecnie programatorami lub do zakupienia osobno).

Nowa centrala oferuje też bogactwo funkcji występujące dotychczas w bardziej zaawansowanej technicznie centrali MC824H, oraz przyjazny dla Instalatora, dwupoziomowy sposób programowania, z wykorzystaniem trzech przycisków na centrali (Open, Stop, Close). A więc po wielu latach żegnamy wreszcie niekomfortowe programowanie, występujące w jej poprzedniej wersji.

W nowej centrali MC424LR10 mamy 8 funkcji 1 poziomu programowania (funkcje typu ON-OFF), oraz 8 funkcji parametrycznych, a każda z nich programowalna na 8 poziomach. A więc typowy schemat znany z central BlueBUS-owych (pomimo, że MC424 nie jest centralą z technologią BlueBUS).

Kolejna nowość: centrala posiada zintegrowane z płytą, multisystemowe radio (FLO, FLOR, SMILO, OPERA – pojemność 100 kodów).

UWAGA! – teraz odbiornik potrafi obsłużyć jednocześnie piloty pochodzące z różnych systemów - na przykład piloty SMILO oraz OPERA mogą być do niego wczytane jednocześnie i wszystkie będą działały.

I jeszcze jedna niespodzianka: oprócz wbudowanego odbiornika radiowego, centrala posiada złącze radiowe w standardzie SM, a więc można do niej wpiąć radio zewnętrzne, np. typu OXI.

I na koniec: centrala (w przeciwieństwie do swojej poprzedniczki) może współpracować z różnymi modelami siłowników do bram skrzydłowych, i akceptuje:

  • WG2024
  • WG3520
  • WG4024
  • WG5024
  • TOO3024
  • TOO4524
  • XME2024

Odpowiedni typ podłączonych siłowników wybieramy za pomocą odpowiedniego ustawienia przełączników Dip-Switch.

Opisane powyżej zmiany, to tylko część niespodzianek, jakie przynosi nowa centrala Nice, i dlatego gorąco namawiamy i nalegamy na wnikliwe zapoznanie się z dokumentacją techniczną nowego urządzenia, dołączona oczywiście do każdego zestawu.