Poprostu NICE

Facebook Nice Polska
Facebook - napędzamy polski żużel

Poprostu NICE

Nice ponownie mecenasem Akademii Piłkarskiej Stadionu Śląskiego

11 października 2019
Nice ponownie mecenasem Akademii Piłkarskiej Stadionu Śląskiego

Z przyjemnością informujemy, że z dniem 1 października br. przedłużona została umowa na mocy której od 2017 r. Nice pełni rolę mecenasa Akademii Piłkarskiej Stadionu Śląskiego. Tym samym Nice przez kolejne dwa lata będzie wspierać młodych adeptów piłki nożnej.

Prowadzona przez Klub Akademia Stadionu Śląskiego zajmuje się szkoleniem dzieci i młodzieży w piłce nożnej. Pod fachowym okiem profesjonalnej kadry szkoleniowej trenuje w niej blisko 400 młodych piłkarzy. Wśród wychowanków Akademii są wybitne postacie polskiego futbolu.

Klub Sportowy Stadion Śląski celowo, od lat sześćdziesiątych nie prowadzi profesjonalnej drużyny seniorskiej, skupiając się jedynie na wychowaniu i szkoleniu młodych piłkarzy. Dzięki objęciu mecenatem przedsięwzięcia, jakim jest Akademia Stadionu Śląskiego, Nice daje szansę młodym, zaangażowanym i utalentowanym dzieciom pochodzącym z rodzin o różnym statusie społecznym. Wspierając Akademię firma łączy lokalne społeczności i przyczynia się nie tylko do przygotowania młodych ludzi do piłkarskiej kariery, ale i do dorosłego życia.

Nice to marka od lat obecna w polskiej piłce podejmująca szereg inicjatyw, dających szansę młodym, zaangażowanym i utalentowanym dzieciakom, które w sporcie odnalazły swoją pasję. W bieżącym roku firma była jednym ze sponsorów Klubowych Mistrzostw Polski w piłce nożnej roczników 2008 - 2012, które odbyły się na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Działania wokół piłki nożnej to także projekt „Piłkarski Diament” dedykowany wspieraniu młodych talentów – zawodników, którzy grając w małych klubach, marzą o piłkarskiej karierze, w którym Nice w przeszłości brał udział. Ponadto firma wsparła organizację VII Mistrzostw Świata Dzieci z Domów Dziecka w piłce nożnej, które odbyły się w lipcu br. na stadionie Legii Warszawa.

Współpraca pomiędzy Nice i Akademią Stadionu Śląskiego została zapoczątkowana przez Adama Krużyńskiego – poprzedniego Dyrektora Zarządzającego Nice Polska, obecnie Dyrektora Sprzedaży Grupy Nice.

Przy okazji jednego z wydarzeń sportowych miałem okazję poznać Prezesa Andrzeja Miłkowskiego. Wywiązała się między nami rozmowa, a kiedy po wygaśnięciu umowy z poprzednim mecenasem Andrzej szukał nowego patrona dla Akademii, pojawiliśmy się my. Taką bezinwazyjną formę reklamy - uznaliśmy za zupełnie naturalną dla naszej polityki - opowiada Adam Krużyński. Biorąc pod uwagę formę działalności Akademii, jej sukcesy i skalę, patrzymy na ten projekt z dumą. Cieszymy się wraz z tymi młodymi ludźmi ich osiągnięciami. Dla nas to chluba, zresztą angażuje się w to wszystko część naszej załogi. Tworzy się unikalna więź między "sponsorowanym" a "sponsorującym". To była jedna z przyczyn, dla których kontynuujemy współpracę – tłumaczy.

Tego samego zdania jest Marcin Skrobisz – obecny Dyrektor Zarządzający Nice Polska. Sport zawsze dla nas był bliski – a wspieranie młodzieży to dodatkowa motywacja w naszych działaniach marketingowych. Dodatkowo Śląsk jest dla Nice bardzo ważnym rynkiem, dlatego chętnie  angażujemy się tu społecznie. Bardzo cieszymy się z przedłużenia współpracy z Klubem Sportowym Stadion Śląski, ponieważ udało nam się do tej pory zbudować coś więcej niż tylko typowy sponsoring – mówi Skrobisz. – Dzięki oferowanemu wsparciu firmy Nice, Akademia będzie mogła w większym stopniu zaspokoić potrzeby młodych adeptów piłki oraz zapewnić im lepsze warunki treningowe i przygotowanie nie tylko sportowe. Cieszymy się też, że wychowankowie Akademii są powoływani do regionalnych reprezentacji – a działania czy szkolenia są doceniane w środowisku sportowym – zaznacza Skrobisz.

- Dla nas współpraca z Nice to gwarancja dalszego rozwoju i sygnał, że idziemy w dobrą stronę. Współpraca z tak uznaną marką niesie za sobą również prestiż. Jesteśmy wdzięczni firmie Nice za zaufanie, którym nas obdarzyła i wsparcie, dzięki któremu w swojej pracy wciąż możemy iść do przodu i osiągać sukcesy w szkoleniu młodzieży na coraz wyższym poziomie - przyznaje Andrzej Miłkowski, prezes Akademii Stadionu Śląskiego.