Poprostu NICE

Facebook Nice Polska
Facebook - napędzamy polski żużel

Poprostu NICE

Nice Polska wspiera VII Mistrzostwa Świata Dzieci z Domów Dziecka w piłce nożnej

12 lipca 2019
Nice Polska wspiera VII Mistrzostwa Świata Dzieci z Domów Dziecka w piłce nożnej

Miło nam poinformować, że Nice Polska wsparło organizację VII Mistrzostw Świata Dzieci z Domów Dziecka w piłce nożnej, które odbyły się w miniony weekend (13-14 lipca b.r.) na stadionie Legii Warszawa. Nice jest marką od lat obecną w piłce nożnej, więc cieszymy się, że mogliśmy wspomóc to ciekawe i szczytne wydarzenie.

VII Mistrzostwa Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej to największa na świecie impreza sportowa dedykowana dzieciom przebywającym w placówkach opiekuńczo-wychowawczych. Polska jest pomysłodawcą i organizatorem tego unikalnego turnieju, w którego sześciu edycjach zagrało dotąd blisko 4,5 tysiąca dzieci z domów dziecka z 37 krajów. Do Warszawy, która od pierwszej edycji jest gospodarzem Mistrzostw, przyjechały do tej pory dzieci m.in. z Argentyny, Brazylii, Meksyku, Tajlandii, Egiptu, Madagaskaru, Zimbabwe, Wietnamu, Japonii, Jordanii, Palestyny, Mongolii, Nepalu, a także niemal całej Europy, m.in. Rosji, Niemiec, Francji, Hiszpanii, Finlandii, Szwajcarii, Austrii, Bośni i Hercegowiny, Estonii czy Holandii.

W tegorocznej, VII już edycji udział wzięło 30 drużyn z całego świata, w tym Reprezentacja Polski, wybrana spośród najlepszych zawodników X Mistrzostw Polski Dzieci z Domów Dziecka, rozegranych w Warszawie w kwietniu b.r. Zawodnikami były dziewczęta i chłopcy do 17 roku życia. Na murawie zobaczyliśmy zespoły m.in. z Japonii, Tajlandii, Wietnamu, Nepalu, Jordanii, Palestyny, Uzbekistanu, a także z całej Europy – Rosji, Niemiec, Ukrainy, Belgii, Hiszpanii czy Czarnogóry.

W ramach imprezy rozegrane zostały mecze fazy grupowej i pucharowej oraz Wielki Finał, a także mecz pokazowy z udziałem gwiazd piłki i mediów. Gośćmi VII Mistrzostw Świata byli m.in. Maniche, Nuno Valente, Frank Verlaat, Dariusz Dziekanowski, Sebastian Mila czy Tomasz Kłos.

W tym roku turniej wygrała drużyna Ukrainy, srebro wywalczyła Holandia, a Belgowie sięgnęli po brąz, pokonując Rosję.

„Bardzo cieszymy się, że udało nam się wspomóc dzieci z domów dziecka należące do międzynarodowej społeczności piłkarskiej, które w sporcie odnalazły swoją pasję. Mamy nadzieję, że udział w Mistrzostwach pomoże dzieciakom w nauce systematyczności, radzeniu sobie z niepowodzeniami oraz wpłynie na podniesienie poczucia własnej wartości tych młodych ludzi, dopiero wchodzących w świat sportu oraz dorosłego życia. Wszystkim uczestnikom turnieju życzymy powodzenia zarówno w sporcie, jak i w życiu” – powiedział Marcin Skrobisz, Dyrektor Zarządzający Nice Polska.