Poprostu NICE
Poprostu NICE
Poprostu NICE
Kontakt
Wybierz język
Szukaj
Poprostu NICE
    WYBIERZ MARKĘ
Poprostu NICE

Nice nawiązuje strategiczne partnerstwo z FSI w celu wzmocnienia globalnego wzrostu

07 września 2023
Nice nawiązuje strategiczne partnerstwo z FSI w celu wzmocnienia globalnego wzrostu

Miło nam poinformować, że włoska firma Nice podpisała umowę z wiodącą włoską firmą inwestycyjną działającą w sektorze nowych technologii. Umowa dotyczy niejawnej inwestycji kapitałowej w Nice. Partnerstwo z FSI wspierać będzie kolejną fazę rozwoju i wzrostu Nice poprzez rozpoczynającą się wspólną drogę, której celem będzie wykorzystanie silnej pozycji globalnego lidera, osiągniętej przez Nice; zwiększenie udziału w rynku w różnych sektorach i lokalizacjach geograficznych, jak również, poprzez ważne inwestycje przyspieszy wzrost organiczny firmy.  

Obecnie dynamicznie rozwijający się Nice, zatrudnia ponad 2800 pracowników na 5 kontynentach, osiągając przychody w wysokości około 800 milionów Euro. Nice jest światowym liderem w zakresie rozwiązań do zarządzania domem i budynkami, oferującym pełną gamę połączonych i zintegrowanych produktów do zastosowań mieszkaniowych, komercyjnych i przemysłowych, obsługującym partnerów w ponad 100 krajach.

Bardzo się cieszymy, że znaleźliśmy odpowiedniego partnera dla Nice. To partnerstwo daje nam więcej energii do działań, oraz umożliwia dalsze inwestycje zarówno w rynki, jak i techno strategiczne dla naszego rozwoju, poprawiając w ten sposób jakość życia ludzi i przyczyniając do jeszcze lepszej ochrony środowiska naturalnego. Są to kierunki rozwoju, w które wierzymy i w które jesteśmy gotowi zaangażować się finansowo, zarówno organicznie, jak i poprzez fuzje i przejęcia, tak jak to zrobiliśmy niedawno w przypadku ważnego przejęcia Nortek Security & Control w Stanach Zjednoczonych” – podkreśla Lauro Buoro, Założyciel i Prezes Nice.

Dzięki tej inwestycji FSI realizuje założenia wpisane w DNA spółki, tj. wspieranie najbardziej perspektywicznych włoskich przedsiębiorców w kreowaniu liderów, z silnym zapleczem badawczym i rozwojowym oraz globalnym zasięgiem. Nasze doświadczenie w branży technologicznej, w którą w ostatnich latach zainwestowaliśmy miliard euro, sprawia, że FSI jest właściwym partnerem we wspieraniu kolejnej fazy rozwoju Nice” – mówi Maurizio Tamagnini, Dyrektor Generalny FSI.

Transakcja obejmuje inwestycję FSI w podwyższenie kapitału rezerwowego i udział mniejszościowy w kapitale spółki. Transakcja uwarunkowana jest podpisaniem ostatecznych ustaleń umownych, których spodziewanym terminem jest ostatni kwartał 2023 roku oraz uzyskaniem zgody organów regulacyjnych.