Poprostu NICE
Facebook Nice Polska
Facebook - napędzamy polski żużel
Poprostu NICE

MEGAel i Nice dalej wspierają reprezentację Polski w żużlu

24 maja 2022
MEGAel i Nice dalej wspierają reprezentację  Polski w żużlu

Miło nam poinformować, że jeden z największych Partnerów Handlowych Nice – Hurtownia Elektryczna MEGAel, w ostatnich tygodniach aneksowała umowę z Polskim Związkiem Motorowym dotyczącą sponsoringu reprezentacji Polski w żużlu na długim torze. Już w czwartek Biało-Czerwoni wezmą udział w historycznych Drużynowych Mistrzostwach Świata.

 


Umowa została podpisana w ubiegłym roku, ale w związku z pandemią koronawirusa, większość międzynarodowych zawodów w 2021 roku była odwołana. Dlatego z lekkim opóźnieniem, polska reprezentacja weźmie udział w historycznych zawodach w Herxheim (Niemcy). Polska drużyna w składzie Stanisław Burza, Marcin Sekula, Adam Skórnicki będzie miała okazję zadebiutować na niestandardowym owalu o długości blisko 1km. Logotypy MEGAel, Nice i FIBARO będą widoczne na specjalnych biało-czerwonych kevlarach.

Tak jak przed rokiem, firmy MEGAel i Nice swoim patronatem objęły także kapitana reprezentacji Polski, pochodzącego z Tarnowa, Stanisława Burzę. To właśnie ten zawodnik jako pierwszy w historii Polak awansował do cyklu Grand Prix jako pełnoprawny uczestnik. W sierpniu ubiegłego roku grupa pracowników oraz klientów MEGAel miała okazję na własne oczy podziwiać występy Burzy w trakcie rzeszowskiej rundy Indywidualnych Mistrzostw Świata, w której niespodziewanie stanął na najniższym stopniu podium. W trakcie szkolenia przed zawodami Piotr Szymański z Polskiego Związku Motorowego uhonorował prezesa zarządu MEGAel, Janusza Cetnara pamiątkową bluzą z autografami najlepszych polskich żużlowców.

- Z firmą Nice współpracujemy od ponad dekady i mogę powiedzieć, że nasze relacje na pewno przekraczają już standardowe relacje dostawcy sprzętu z odbiorcą. Mamy wspólne pasje, a wspólne przeżywanie emocji sportowych wzmacnia związek. Cieszymy się, że w dalszym ciągu obejmujemy swoim patronatem zarówno Stanisława Burzę, jak i całą reprezentację Polski – powiedział Janusz Cetnar, prezes zarządu MEGAel.

Trener reprezentacji Polski zapowiada dalszą edukację zawodników. – Dzięki współpracy z Hurtownią MEGAel oraz firmą Nice w ubiegłym roku odbyliśmy zgrupowanie w Pardubicach oraz sesję treningową w Tarnowie. Nie będziemy się porównywać do historycznej drużyny jamajskich bobsleistów, ale występ na tak dziwnym torze, jak ten w Herxheim, to będzie dla nas prawdziwa lekcja. Jedziemy po naukę. W ubiegłym roku mieliśmy też okazję bardzo dużo podszkolić się w kwestiach sprzętowych – zauważył Dobrucki.

MEGAel to jeden z największych Partnerów Handlowych Nice, ale także FIBARO w południowej Polsce. Hurtownia elektryczna rozpoczęła swoją działalność w 1991 roku. Zajmuje się sprzedażą hurtową i detaliczną materiałów elektrycznych. Posiada trzy oddziały: w Tarnowie, Mielcu i Bochni.