Poprostu NICE

Facebook Nice Polska
Facebook - napędzamy polski żużel

Poprostu NICE

Kolejne strategiczne przejęcie Grupy Nice

2 sierpnia 2018
Kolejne strategiczne przejęcie Grupy Nice

Miło nam poinformować, że włoska firma V2 to kolejne przedsiębiorstwo przejęte przez Grupę Nice w tym roku. Transakcja jest kamieniem milowym w procesie międzynarodowego wzrostu Grupy Nice S.p.A, osiąganym zgodnie z przyjętą strategią rozwoju i światowej ekspansji na nowe rynki i obszary działalności.

V2 to firma z siedzibą we włoskiej miejscowości Racconigi, która powstała w 1985 roku. Od tego czasu projektuje i oferuje zintegrowane rozwiązania z dziedziny automatyki domowej do bram garażowych, rolet, barier drogowych, rolet wewnętrznych, markiz i okiennic.

Jakość, bezpieczeństwo i niezawodność to cechy wyróżniające starannie zaprojektowane rozwiązania V2. Dodatkową wartością są ofertowane przez firmę aplikacje na smartfony i tablety, umożliwiające intuicyjne i szybkie, zdalne zarządzanie, kontrolowanie i konfigurowanie parametrów instalacji oraz aktualizację oprogramowania urządzeń.

Z obrotami wynoszącymi niemal 30 milionów euro rocznie (dane za rok 2017) i eksportem stanowiącym około 90% produkcji, marka V2 jest rozpoznawalna w ponad czterdziestu krajach świata. W swoim portfolio posiada takie realizacje jak słynny budynek New York Timesa, który został wyposażony w automatykę do zarządzania wewnętrznymi żaluzjami pionowymi, optymalizującymi ilość naturalnego światła czy temperaturę w pomieszczeniach.

Najnowsza akwizycja to kolejny krok na ścieżce organicznego wzrostu, obranej przez Nice. Obecność V2 w naszym portfolio oznacza dla Grupy wzmocnienie portfela produktów do automatyzacji, który jest obecnie jednym z najsilniejszych na świecie - deklaruje Lauro Buoro, założyciel i prezes Grupy Nice.

Prezes V2 S.p.A., Antonio Livio Costamagna, oświadcza z kolei: Cieszymy się, że jesteśmy częścią silnej Grupy, którą charakteryzuje zdolność do ekspansji na rozwijających się rynkach zagranicznych. Zawarta z Nice umowa pozwoli nam poszerzyć nasze horyzonty dzięki technologicznym i handlowym efektom synergii.

Na podstawie osiągniętych porozumień Grupa Nice nabyła cały kapitał zakładowy V2 S.p.A., pośrednio również nabywając jej spółki zależne. Wartość sfinalizowanej transakcji wyniosła 21,7 milionów euro. Transakcja zostanie sfinansowana z funduszy własnych, którymi dysponuje Nice oraz uruchomionej dla firmy linii kredytowej.

W tej chwili Grupa Nice S.p.A posiada 20 zakładów produkcyjnych i dystrybucyjnych oraz centra badawczo-rozwojowe na całym świecie. Produkty Nice są sprzedawane ponad 100 krajach, wśród użytkowników, którzy wybrali wysokiej jakości rozwiązania do automatyzacji domów i budynków, łączące niezawodną technologię, design, innowacje i łatwość użytkowania.

Tylko w tym roku Grupa Nice nabyła amerykańską firmę Abode Systems Inc., która specjalizuje się w oferowaniu inteligentnych rozwiązań z obszaru Home Security i zintegrowanej automatyki domowej, ACM - włoską firmę specjalizującą się w rozwiązaniach do automatyzacji rolet, żaluzji i markiz; brazylijskie przedsiębiorstwo Linear Equipamentos działające w sektorze kontroli dostępu oraz FIBARO – polskiego producenta systemu smart home.