Poprostu NICE
Poprostu NICE
Poprostu NICE
Kontakt
Wybierz język
Szukaj
Poprostu NICE
    WYBIERZ MARKĘ
Poprostu NICE

Jubileuszowa edycja cyklu Nice Cup

13 kwietnia 2023
Jubileuszowa edycja cyklu Nice Cup

W sezonie 2023 odbędzie się jubileuszowa, 10. edycja cyklu Nice Cup 2023. Organizatorzy planują przeprowadzenie ośmiu rund na torach w Polsce i w Czechach. Wiemy już, że pierwsza runda odbędzie się później niż planowano.

- Nice Cup zrodził się w naszych głowach 10 lat temu, kiedy Nice został sponsorem tytularnym pierwszej ligi żużlowej. Nie jesteśmy już sponsorem ligi, ale ta idea przetrwała wiele lat i prawdopodobnie obok cyklu Lotos Cup w skokach narciarskich i Pucharu Tymbarku w piłce nożnej, jest to najdłuższy sportowy cykl młodzieżowy organizowany przez prywatną firmę. W sezonie 2023 chcielibyśmy zorganizować osiem rund – mówi Wojciech Jankowski, organizator cyklu.

Pierwsza runda została zaplanowana na początek kwietnia na torze w Gnieźnie, ale odbędzie się ona w innym terminie. Warunki pogodowe sprawiły, że na początku kwietnia utrudnione były treningi, a najmłodsi zawodnicy potrzebują trochę więcej czasu na przygotowanie do pierwszych zawodów. Decyzja została podjęta po konsultacji z trenerami.

W zależności od liczby zgłoszeń formuła każdej rundy będzie nieco inna. Zawody mogą odbywać się w formacie dla 12, 16, 20 lub 24 zawodników (w dwóch grupach). Zwyczajowo dla najlepszych przygotowano w każdej rundzie nagrody rzeczowe od grupy Nice: napędy do bram i rolet oraz systemy inteligentnego domu FIBARO. Dla zawodnika, który zdobędzie najwięcej punktów w całym cyklu i wygra klasyfikację generalną, przygotowano nagrodę finansową. W ubiegłym roku najlepszym zawodnikiem cyklu okazał się reprezentant KS Toruń, Mateusz Affelt.

Zawody przeznaczone są dla zawodników młodzieżowych z Polski oraz zagranicznych. Jedna z rund będzie także tradycyjnym Memoriałem Władysława Pietrzaka – Powstańca Warszawskiego. Tym razem rozegrany zostanie on w sierpniu w Bydgoszczy. Finałowe zmagania odbędą się w Toruniu w drugiej połowie września. – 10 lat to naprawdę długa historia. Na przestrzeni tej dekady sam żużel bardzo się zmienił. Zmienił się także system szkolenia. W historii cyklu próbowaliśmy również być poligonem doświadczalnym, jeśli chodzi o stosowany sprzęt: opony i silniki, do czego wracam z bardzo dobrymi wspomnieniami – dodaje Jankowski, dla którego będzie to prawdopodobnie ostatni rok przygody z cyklem Nice Cup, ze względu na liczne obowiązki związane z objęciem stanowiska Dyrektora Marketingu w FIBARO.

Nice Cup 2023 kalendarz

4.04.2023 – Gniezno (runda 1) – nowy termin zostanie ustalony w późniejszym terminie
26.04.2023 – Pardubice, Czechy (runda 2)
1.06.2023 – Poznań (runda 3) – Dzień Dziecka z FIBARO
22.06.2023 – Gdańsk (runda 4)
13.07.2023 – Piła (runda 5)
10.08.2023 – Bydgoszcz (runda 6) – Memoriał Władysława Pietrzaka
24.08.2023 – Grudziądz (runda 7)
19.09.2023 – Toruń (runda 8) – gala na X-lecie Nice Cup