Poprostu NICE

Facebook Nice Polska
Facebook - napędzamy polski żużel

Poprostu NICE

Grupa Nice przejmuje włoską firmę ACM – wiodącego gracza w dziedzinie automatyki do rolet, markiz i żaluzji

19 czerwca 2018
Grupa Nice przejmuje włoską firmę ACM – wiodącego gracza w dziedzinie automatyki do rolet, markiz i żaluzji

Miło nam poinformować o kolejnym strategicznym przejęciu dokonanym przez Grupę Nice, tym razem włoskiej firmy ACM. Transakcja ta dla Grupy jest jednoznaczna ze wzmocnieniem pozycji międzynarodowego lidera w sektorze automatyki do rolet, markiz i żaluzji oraz poszerzeniem asortymentu oferowanych produktów.

 

ACM została założona w latach siedemdziesiątych w Rzymie przez rodzinę Lanzoni. Celem firmy było zaoferowanie rozwiązań technicznych zgodnych z duchem czasu oraz zdobywanie nowych rynków. Obecnie ACM szczyci się pozycją wiodącego dostawcy automatyki do rolet, markiz i żaluzji. W roku 2017 obrót firmy wygenerowany w 40 krajach, wyniósł ponad 17 milionów Euro.

ACM, swoim międzynarodowym Klientom, oferuje szeroką gamę silników i akcesoriów do rolet markiz i żaluzji, sprzedając proste i intuicyjne rozwiązania do ich automatyzacji. Automatyka firmowana przez ACM jest produkowana w fabryce mieszczącej się w Rzymie, a wszystkie produkty spełniają surowe normy bezpieczeństwa.

Przejęcie firmy ACM jest kolejnym kamieniem milowym w procesie międzynarodowego wzrostu Grupy Nice SpA, osiąganym zgodnie z przyjętą strategią rozwoju i światowej ekspansji na nowe rynki i obszary działalnoścideklaruje Lauro Buoro, założyciel i prezes Grupy Nice. Współpraca z ACM pozwoli nam rozbudować naszą ofertę produktową oraz wzmocnić pozycję Grupy.

Z dumą dołączamy do mocnej i uznanej na świecie Grupy, jaką jest Nice - wyjaśnił Alfredo Lanzoni, dyrektor generalny ACM. Jestem przekonany, że jest to dla nas korzystny krok, który doprowadzi do wzmocnienia pozycji firmy na rynkach międzynarodowych oraz dalszego rozwoju naszego biznesu.

Formalności związane z zakupem firmy zostaną sfinalizowane w ciągu najbliższych tygodni. Transakcja zostanie sfinansowana z funduszy własnych, którymi dysponuje firma Nice oraz uruchomionej dla firmy linii kredytowej.

W tej chwili Grupa Nice SpA posiada zakłady produkcyjne i dystrybucyjne oraz centra badawczo-rozwojowe w ponad 20 różnych krajach. Produkty Nice są sprzedawana w 100 krajach na całym świecie, wśród użytkowników, którzy wybrali wysokiej jakości rozwiązania do automatyzacji domów i budynków, łączące niezawodną technologię, design, innowacje i łatwość użytkowania.