Poprostu NICE

Facebook Nice Polska
Facebook - napędzamy polski żużel

Poprostu NICE

Filip Zagórski nie przestaje zaskakiwać!

26 kwietnia 2018
Filip Zagórski nie przestaje zaskakiwać!

W miniony weekend na Torze Poznań odbyły się  Wyścigowe Samochodowe Mistrzostwa Polski i były to dwie pierwsze rundy z dwunastu zaplanowanych na ten sezon wyścigowy. Zawodnik wspierany przez Nice Polska – Filip Zagórski – zameldował się na drugim miejscu z najlepszym okrążeniem wyścigu!

Przygotowania – treningi - do zawodów zespół Filipa rozpoczął już od środy. Filip, mimo młodego wieku (14 lat) radził sobie bardzo dobrze i niewiele odstępował tempem od bardziej doświadczonych zawodników. 

 

Niestety podczas popołudniowej sesji treningowej w czwartek, uległ bardzo poważnemu wypadkowi – na końcu prostej startowej, gdzie prędkość to ok. 170 km/h auto zerwało przyczepność i zaczęło rolować. Na szczęście systemy bezpieczeństwa zadziałały w 100% i Filip wyszedł z dachowania bez urazów. Noc z czwartku na piątek to walka z czasem, aby odbudować kompletnie zniszczone auto. Jego team podołał temu wyzwaniu i Filip zdążył na ostatni piątkowy trening.
 
Potem były kwalifikacje do 1. Rundy Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski, które Filip ukończył na 5. miejscu! Jednak konsekwencje czwartkowego dachowania cały czas dawały o sobie znać. Kolejna noc to walka z  hamulcami i zawieszeniem. Na szczęście do sobotniego wyścigu wszystko zostało naprawione.
 
W sobotę rano odbyła się Pierwsza Runda WSMP, a tym samym debiut Filipa za kierownicą wyścigowego KIA PICANTO. Wyścig zakończył się świetnym wynikiem w postaci 4. Miejsca Filipa! Natomiast popołudnie to czas kwalifikacji do niedzielnego wyścigu drugiej rundy. Wypadły znakomicie – Filip zajął trzecie miejsce i z tego pola startował w niedzielnym wyścigu.

Ostatnie trzy okrążenia czasówki nasza KIA pokonywała bez trzeciego biegu. Kolejna noc to kolejna walka, tym razem ze skrzynią biegów. Zaraz po starcie okazało się, że jednak coś poszło nie tak i Filip, który startował z 3. miejsca, nie mógł wrzucić drugiego biegu, przez co spadł na 9. miejsce. Następne okrążenia to była wspaniała walka Filipa i odbijanie kolejnych pozycji. Na mecie nasz zawodnik zameldował się na drugim miejscu z najlepszym okrążeniem wyścigu. Teraz, po dwóch rundach, Filip zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski.

Jesteśmy dumni ze świetnej postawy Filipa i wierzymy, że jeszcze nie raz będziemy mogli z dumą wypowiadać się o tym młodym zawodniku! Mocno trzymamy kciuki za naszych młodych zawodników, a Filipowi życzymy dalszych sukcesów!