Poprostu NICE
Poprostu NICE
Poprostu NICE
Kontakt
Wybierz język
Szukaj
Poprostu NICE
    WYBIERZ MARKĘ
Poprostu NICE

Bramex zaprasza na wielki finał Pucharu Polski Strongman już 3 września

01 września 2023
Bramex zaprasza na wielki finał Pucharu Polski Strongman już 3 września

Bramex, jeden z Partnerów Handlowych marki FIBARO oraz grupy Nice, zaprasza na Wielki Finał Międzynarodowego Pucharu Polski Strongmanów, który zaplanowany jest na najbliższą niedzielę (3.09.) na krośnieńskim stadionie sportowym przy ulicy Legionów. Główni aktorzy niedzielnych zmagań wzięli dzisiaj udział w konferencji prasowej zapowiadającej zawody w showroomie Bramex.

 


Zawodnicy będą rywalizowali w 6-ciu konkurencjach siłowych, m.in. w spektakularnym przeciąganiu TIR-a. Na starcie zobaczymy polską czołówkę strongmanów, a także siłaczy ze Słowacji oraz Czech. – Krośnieńskie zawody to finał naszych zmagań, podsumowanie całego sezonu. Przygotowaliśmy dla kibiców mnóstwo atrakcji, dlatego warto w niedzielę wybrać się na stadion całymi rodzinami. Udostępniona zostanie dla odwiedzających część murawy oraz trybuny – mówi Jarosław Nowacki, prezes federacji Strongman Polska. Co ważne, wstęp na zawody jest całkowicie darmowy. Jednym z faworytów do wygranej będzie Kacper Orzechowski, który w czwartek opowiedział o swoich przygotowaniach. – To dla mnie pierwszy sezon rywalizacji, ale czuję się coraz pewniej w tej stawce. Moją ulubioną dyscypliną jest przerzucanie pali. Nie ma jakiejś jednej metody przygotowania do zawodów, dlatego przed niedzielą czekają mnie standardowe treningi – zauważył Orzechowski, który po konferencji pokazał próbkę swoich możliwości, wyciskając przęsło stalowe BN5 wytwarzane w zakładach produkcyjnych Bramex w Bajdach.- Cieszę się, że Bramex nawiązał współpracę z federacją STRONGMAN Polska. Jesteśmy firmą, której historia od 30-stu lat jest nierozerwalnie związana z Krosnem. Pamiętam czasy, kiedy można powiedzieć, sami przerzucaliśmy żelastwo, a dzisiaj produkcja bram i ogrodzeń w naszym zakładzie jest dostosowana do wymagań współczesnego, wymagającego konsumenta. W niedzielę zawodnicy też na pewno przerzucą duże ciężary – żartował Wiesław Wójtowicz, właściciel firmy Bramex. – Sport to rywalizacja zespołowa, dlatego wszystkie projekty realizujemy wspólnie z naszymi partnerami. Wspólnie z FIBARO oraz Nice, sponsorujemy zespół krośnieńskich Wilków, który na przestrzeni kilku lat awansował z II ligi na najwyższy poziom rozgrywkowy – dodał Wójtowicz.

Początek zmagań strongmanów w niedzielę o godzinie 14:00. Gośćmi specjalnymi będą Robert „Hardcorowy Koksu” Burneika oraz Katarzyna Nowacka – zawodniczka bikini fitness. – Za tydzień mam zaplanowane zawody w Warszawie, dlatego w niedzielę z mojej strony raczej nie będzie pełnego pokazu. Jak najbardziej będę promowała wśród kobiet obecnych na trybunach zdrowy styl życia oraz regularny trening fitness – powiedziała Nowacka.

Retransmisję z zawodów przeprowadzi TVP Sport. Patronat honorowy objął prezydent miasta Krosna. Sponsorami zawodów są m.in. firmy Bramex oraz marka FIBARO.