Poprostu NICE

Facebook Nice Polska
Facebook - napędzamy polski żużel

Poprostu NICE

Bollardy Nice alternatywą dla szlabanu

29 stycznia 2018
Bollardy Nice alternatywą dla szlabanu

Nice Polska systematycznie rozszerza ofertę urządzeń z segmentu przemysłowego. Po kilku miesiącach intensywnej pracy, firma powiększyła portfolio automatyki dedykowanej kontroli dostępu o bollardy, czyli urządzenia, które pozwalają skutecznie zarządzać ruchem pojazdów, przede wszystkim w miejscach, w których nie ma możliwości instalacji szlabanu.

Dzięki bollardom Nice możliwe jest ograniczenie poruszania się pojazdów do określonej przestrzeni w każdej lokalizacji. Dzięki temu poprawie ulega poziom bezpieczeństwa na danym terenie, a przy okazji otrzymujemy dodatkowe możliwości rozbudowy systemu kontroli. Niezwykle ważnym elementem bollardów Nice jest wbudowany system hydrauliczny. Zapewnia on bezpieczne oraz niezawodne funkcjonowanie słupka przez dłuższy okres czasu.

- W podstawowej ofercie Nice mamy cztery rodzaje słupków drogowych. Podstawa to słupki stałe – wbetonowane do podłoża. Z kolei słupki półautomatyczne nie wymagają doprowadzenia elektryczności, a do ich opuszczenia niezbędne jest działanie mechaniczne użytkownika. Najpopularniejsze są bollardy automatyczne, którymi możemy zarządzać zdalnie. Dodatkowo w ofercie posiadamy także słupki antyterrorystyczne, które gwarantują najwyższy poziom bezpieczeństwa, co sprawdzone zostało w trakcie licznych testów – mówi Damian Wiśniewski, Product Manager w Nice Polska - oferta jest na tyle szeroka i uniwersalna, że każdy z użytkowników znajdzie wariant adekwatny do swoich potrzeb. Posiadamy szerokie możliwości personalizacji produktu. Podstawowymi cechami charakterystycznymi bollardów są: średnica słupka, jego wysokość oraz materiał, z którego jest on wykonany. Słupki oferowane przez Nice wykonane są zazwyczaj ze stali nierdzewnej, natomiast ich obudowa ze stali strukturalnej, co zabezpiecza urządzenia przed niepożądanymi efektami zewnętrznymi – dodaje Wiśniewski.

 

Sercem systemu bollardów jest centrala sterująca. Za pomocą jednej centrali możemy sterować dwoma słupkami. Centrala daje nam praktycznie nieograniczone możliwości - można podłączyć do niej odbiornik radiowy do sterowania pilotem, podgrzewacz, oświetlenie LED, kontrolery pętli indukcyjnej, buzer czy fotokomórki. Słupki posiadają podświetlenie. Logo Nice znajduje się centralnie na górnej pokrywie. Na specjalne zamówienie można na niej umieścić logotyp klienta.  W słupku można również umieścić sygnalizator dźwiękowy jako dodatkowe wyposażenie.

Kluczową dla działania bollardów jest kwestia kontroli słupków automatycznych. Bollardy Nice można kontrolować w różny sposób. Najpopularniejszym jest sterowanie za pomocą pilota Nice i skorzystanie z dobrze znanego kodowania radiowego, np. drogi radiowej Flor. Zarządzanie z poziomu pilota to jednak nie wszystko. Po instalacji anteny dalekiego zasięgu można także zastosować kartę dostępu, co może stanowić duże ułatwienie w kontroli ruchu pojazdów na obiektach o większym natężeniu ruchu. Słupkiem możemy również sterować za pośrednictwem kablowego panelu sterującego, który pełni wówczas funkcję pilota przewodowego.

Zastosowanie bollardów jest szerokie. Począwszy od dużych placów, na których istnieje konieczność ograniczenia dostępu do ich określonej części, poprzez obiekty użyteczności publicznej czy niepubliczne parkingi, gdzie nie są pobierane opłaty za parkowanie. Bollardy Nice ze względu na ich uniwersalne zastosowanie są realną alternatywą dla szlabanu. Wtedy, kiedy montaż jednostki sterującej szlabanu wraz z ramieniem jest niemożliwy ze względu na ograniczoną przestrzeń lub uwarunkowania estetyczne  – bollardy doskonale spełnią swoje zadanie.

Więcej informacji na temat bollardów - nowości produktowej w ofercie Nice oraz sposobu jej funkcjonowania można zobaczyć w specjalnym materiale video: