Poprostu NICE
Facebook Nice Polska
Facebook - napędzamy polski żużel
Poprostu NICE

7 rund Nice Cup w sezonie 2021! Nice Challenge planowany w Czechach

15 marca 2021
7 rund Nice Cup w sezonie 2021! Nice Challenge planowany w Czechach

W trakcie piątkowej konferencji prasowej w Bydgoszczy ogłoszono terminarz tegorocznego cyklu Nice Cup 2021 oraz zapowiedziano organizację jednej międzynarodowej imprezy w ramach cyklu Nice Challenge.
Tegoroczny Nice Cup będzie składał się z siedmiu rund i rozpocznie się w połowie kwietnia na torze w Ostrowie Wielkopolskim. Turniej przeznaczony jest dla krajowych zawodników młodzieżowych, ale uprawnieni do startu są także juniorzy zagraniczni. Zmagania zakończą się we wrześniu na MotoArenie w Toruniu.

Każda runda będzie przeprowadzona w charakterze turnieju indywidualnego dla 12-stu, 16-stu lub 24-ech zawodników (w zależności od liczby zgłoszeń). W poszczególnych rundach trzech najlepszych zawodników otrzyma zwyczajowo nagrody rzeczowe, a triumfator klasyfikacji generalnej otrzyma w nagrodę kevlar na kolejny sezon. Sponsorami cyklu są nieprzerwanie od 8-miu lat podmioty zrzeszone w grupie Nice: NiceHome, FIBARO, elero, V2 oraz Partnerzy Handlowi współpracujący z Nice: Verdon, ESIMA Rolety oraz Astra Bydgoszcz. W ubiegłym roku w klasyfikacji końcowej cyklu triumfował reprezentant TŻ Ostrovii Ostrów Wlkp., Sebastian Szostak.
- W tym roku za zakończenie sezonu chcielibyśmy także uhonorować najlepszych zawodników z klasyfikacji generalnej Nice Cup nominacją do startu w międzynarodowym meczu Czechy – Nice Team, który planowany jest na koniec sezonu w Pardubicach. Oczywiście w tym przypadku wiele zależy od rozwoju sytuacji epidemiologicznej, ale jeśli tylko będzie możliwość rozegrania zawodów w Czechach, to z niej skorzystamy – mówi Wojciech Jankowski, Export Area Manager w Nice, odpowiedzialny za organizację cyklu. – Swoisty patronat nad całym cyklem Nice Cup sprawuje trener żużlowej reprezentacji Polski, Rafał Dobrucki, który podejmuje wiele wysiłków, aby zadbać o poprawny system szkolenia, a także Adam Krużyński, Dyrektor Zarządzający Nice, który  zawsze wspiera projekty mające na celu rozwój sportu żużlowego. Jeśli zaś chodzi o turniej Nice Challenge patronat nad zawodami międzynarodowymi w Pardubicach obejmie Europoseł, Ryszard Czarnecki. Cieszę się, że już 8-my sezon z rzędu będziemy mogli kontynuować naszą ideę wsparcia szkolenia w polskim żużlu. Mam nadzieję, że wystarczy nam zdrowia, żeby w 2023 roku świętować 10-lecie Nice Cup – dodaje Jankowski.

Cykl Nice Cup rozgrywany jest nieprzerwanie od 2014 roku. Jego pierwszym triumfatorem był Adrian Gała. W latach 2017-2019 zawodnicy startowali na dwuzaworowych silnikach udostępnianych na zawody przez organizatorów. Od poprzedniego sezonu powrócono do standardowej formuły. Podobnie jak w latach poprzednich zawodnicy będą otrzymywać do startu w zawodach opony DeliTire. Rozmowy z producentem opon są na ostatniej prostej i do ustalenia pozostały wyłącznie szczegóły organizacyjne.

Terminarz Nice Cup 2021:
14.04. (środa) – Runda 1: Ostrów Wielkopolski (Memoriał Jerzego Suffnera)
13.05. (czwartek) – Runda 2: Łódź (Memoriał Władysława Pietrzaka)
27.05. (czwartek) – Runda 3: Zielona Góra
10.06. (czwartek) – Runda 4: Krosno
22.07. (czwartek) – Runda 5: Grudziądz
19.08. (czwartek) – Runda 6: Bydgoszcz
16.09. (czwartek) – Runda 7: Toruń
7.10. (czwartek) – data rezerwowa

Nice Challenge 2021:
23.10. (sobota) – Międzynarodowy mecz Czechy – Nice Team: Pardubice