Gwarancja Nice - przeczytaj przed zakupem!

2016-09-12

Nice Polska Sp. z o.o. wyłączny importer produktów Nice na rynek Polski od lat dokłada wszelkich starań w celu utrzymania najwyższej jakości produktów i usług serwisowych. Długoletnia obecność na rynku i pozycja lidera branży automatyki w Polsce jest dowodem na sprawdzoną jakość i niezawodność oferowanych przez nas produktów. Aby w pełni cieszyć się funkcjonowaniem automatyki Nice przez długie lata, przed dokonaniem zakupu klienci powinni zapoznać się z poniższym poradnikiem (dostępnym także w wersji video).

Obserwując rynek i zachodzące na nim procesy, a także w odpowiedzi na wiele sygnałów od kupujących i użytkowników produktów Nice, zwracamy się do Wszystkich potencjalnych nabywców produktów Nice z prośbą o ostrożność przy zakupie produktów Nice dystrybuowanych za pośrednictwem popularnych internetowych serwisów aukcyjnych oraz sklepów internetowych, oraz sprzedawców i firm nie posiadających autoryzacji Nice Polska, nie będących Partnerami Handlowymi Nice.

Bardzo dużo ofert w tym tych o niezwykle atrakcyjnej cenie odsprzedaży dotyczy produktów z nieoficjalnej dystrybucji lub niewiadomego pochodzenia oraz oferowanych przez dystrybutorów z innych krajów w tym przez firmy, które nie są Partnerami Handlowymi Nice. Z tego też powodu wszystkich Klientów prosimy, przed dokonaniem zakupu o wcześniejsze sprawdzenie sprzedawcy na stronie www.nice.pl/Kontakt/Gdzie_kupic. Zakup produktu u pośrednika, który nie jest Partnerem Handlowym Nice (lub jego przedstawicielem), powoduje, że dane urządzenie nie jest objęte jakimkolwiek programem gwarancyjnym. Przypominamy, że wyłącznie licencjonowani Parterzy Handlowi Nice mają prawo oferować automatykę Nice z 3-letnią gwarancją Nice Polska!

Przypominamy też, że zgodnie  z obowiązującymi przepisami tylko i wyłącznie Nice Polska Sp. z o.o. jest uprawniona do sprzedaży i dystrybucji produktów z oficjalną gwarancją producenta. Sprzedawcy oferujący swoje, inne od oficjalnych dokumenty potwierdzające uzyskanie gwarancji wprowadzają Kupującego w błąd i postępują niezgodnie z polskim prawem.

Podstawowym warunkiem uzyskania gwarancji jest zakup produktu u Partnera Handlowego Nice oraz dokładne wypełnienie aktualnej karty gwarancyjnej firmy Nice Polska, a także zamontowanie urządzenia przez licencjonowanego instalatora Nice. Każdy użytkownik automatyki ma prawo zażądać od instalatora okazania licencji Nice (każda licencja jest imienna, znajduje się na niej zdjęcie instalatora oraz hologram potwierdzający jej autentyczność).

Będąc przekonanym o jakości oraz niezawodności swoich produktów, wszystkim użytkownikom zestawów automatyki proponujemy możliwość przedłużenia gwarancji aż do 5 lat. 5-letnią kartę gwarancyjną można nabyć u każdego z blisko 1000 Partnerów Handlowych Nice w cenie 100 zł netto*.

Jednocześnie zwracamy się z prośbą o ostrożność przy zakupie produktów Nice dystrybuowanych za pośrednictwem popularnych internetowych serwisów aukcyjnych oraz sklepów internetowych. Gwarancją otrzymania pełnych uprawnień wynikających z zapisów karty gwarancyjnej Kupujący otrzymuje tylko i wyłącznie decydując się na zakup produktu Nice u oficjalnego Partnera Handlowego Nice.

Informujemy także, że produkty sprzedawane w Polsce, a wprowadzone do obrotu przez firmy zagraniczne oraz te, które nie są Partnerami Handlowymi Nice, nie posiadają gwarancji na rynku polskim i nie mogą być usprawniane, serwisowane w serwisie Nice Polska Sp. z o.o.

*sugerowana cena detaliczna.


Zasady kupującego automatykę Nice

  1. Sprawdź, czy sprzedawca znajduje się na liście Partnerów Handlowych Nice. Można to zrobić za pośrednictwem strony internetowej www.nice.pl w zakładce „Gdzie kupić?” lub telefonicznie w centrali firmy.
  2. Zwróć uwagę, czy karta gwarancyjna dołączona do produktu jest w języku polskim oraz czy jest kompletnie wypełniona. Wzór oryginalnej karty gwarancyjnej, wystawianej przez Nice Polska, znajduje się na stronie internetowej www.nice.pl.
  3. Pamiętaj, że produkt bez oryginalnej karty gwarancyjnej nie jest objęty gwarancją Nice Polska, nawet jeśli sprzedawca twierdzi inaczej. Wiążące w tej kwestii są zapisy ujęte w karcie gwarancyjnej, które deklaruje tylko i wyłącznie producent urządzeń - Nice.
  4. Nie zapomnij, że samodzielna instalacja produktu Nice oznacza całkowitą rezygnację z gwarancji.
  5. Skontaktuj się z licencjonowanym instalatorem Nice w celu montażu zakupionej automatyki. Instalacja urządzenia musi zostać potwierdzona odpowiednim wpisem w karcie gwarancyjnej. Instalator bezwzględnie ma obowiązek wpisania numeru swojej licencji w odpowiednim polu w karcie gwarancyjnej.
  6. Zweryfikuj instalatora, prosząc go o okazanie licencji lub zrób to samodzielnie za pomocą panelu weryfikacji instalatora.
  7. Zastanów się, czy niska cena oferowanych produktów nie wynika z braku kompletności zestawów i zaproponowanego zestawienia produktów. Przed zakupem należy upewnić się, co wchodzi w skład zestawu automatyki i czy spełnia on podstawowe wymagania związane z obsługą bramy, która ma zostać zautomatyzowana.
  8. Bezwzględnie pamiętaj, że produkty sprzedawane w Polsce, a wprowadzone do obrotu przez firmy zagraniczne oraz te, które nie są Partnerami Handlowymi Nice, nie posiadają gwarancji na rynku polskim i nie mogą być serwisowane w żaden sposób (nawet odpłatnie) w serwisie Nice Polska Sp. z o.o.